Microsoft 365 Naujienos – Vasario 10, 2020 [LT]

OneDrive Roadmap Roundup – January 2020
Pirmame ketvirtyje OneDrive pasipildys tokiomis naujovėmis. Known Folder Move opcija (kuri buvo pervadinta į Important PC folders backup) nuo šiol gali kopijuoti į OneDrive lokaliai saugomas OneNote bibliotekas (“workbooks”). MacOS sistemoje veiks Conditional Access (pvz. MFA, IP apribojimas ar reikalavimas politikas atitinkančio kompiuterio). Vėlgi MacOS sistemoje OneDrive galės panaudoti tos pačios paskyros duomenis su kuria prisijungta kitose Office aplikacijose (SSO). Pagerinti el. pašto pranešimai įtraukiant dokumento peržiūros ikona (“preview”) ir veiksmų istoriją. Galima bus pamatyti komentarus ir pačio turinio iškarpą (“file preview”) dokumentuose patalpintuose OneDrive ir atsakyti į juos tiesiog pranešimo laiške Outlook programoje. Atsiras naujas “People with Existing Access” standartinis nustatymas bendrinimui, kurį administratorius galės nustatyt atskirame saite. Ši opcija sugeneruoja naują nuorodą siuntimui nekeičiant esamų teisių. Kol kas ši opcija prieinama tik per PowerShell, bet vėliau atsiras ir grafiniame valdymo centre.

Applying Holds to Teams Private Channel Messages
Nuo šiol yra įmanoma daryti “sulaikymą” (“hold”) privačių kanalų turinio. Kadangi įprastas eDiscovery operuoja su grupės dėžute, o privatūs kanalai tokios neturi, iki šiol nebuvo įmanoma apsaugoti tokių žinučių. Dabar tai įmanoma, nors yra ypatumų, kad yra paaiškinta šiame straipsnyje.

Teams Adds Control Over User Pinning of Apps
Iki vasario pabaigos visi tenantai turi gauti naują Teams App Policy nustatymą, kuris leidžia išjungti galimybę vartotojams prikabinti (“pin”) aplikacijas šoniniame meniu (arba apačioje mobilioje versijoje). Standartiškai ši galimybė bus palikta įjungta.

Yammer groups to be renamed Communities
Atnaujintas Yammer dizainas yra preview fazėje nuo gruodžio, o testavimo apimtis bus plečiama artimiausiu laiku. Galutinis diegimas visiems klientams turėtų būti baigtas 2020 metų viduryje. Grupės bus pervadinto į Bendruomenes (“Communities”). Administratorius galės keisti bendruomenės paveikslą, uždaryt ar atidaryt diskusijas, prikabinti diskusijas viršuje sąrašo. Dalyviai galės prikabint kaip mėgstamiausias iki 10 bendruomenių.

Upcoming changes and improvements to All Company feed
Kartu su aukščiau paminėtais pokyčiais išleidus naują dizainą bus pakoreguotas ir All company puslapio veikimas. Bus galima pakeist jo pavadinimą ir kepurės paveiksliuką bei pridėt papildomus brendo elementus. Bus atsisakyta “joined” ir kitų automatinių žinučių, kurios užtvindo srautą, bet nesuteikia daug naudos. Bus galima prikabinti straipsnius tik skaitymui (“read-only”) ir valdyti kas gali kurti naujas bendruomenes ir t.t.

Updated Settings experience in the Microsoft 365 admin center
Atnaujintas Microsoft 365 administravimo centro nustatymų langas (Settings). Dabar visi įprasti nustatymai, o taip pat Organization profile bei Security & Privacy yra viename lange, suskirstyti į atitinkamus skirtukus.

Extending Microsoft Defender ATP network of partners
Microsoft Defender ATP komanda paskelbė apie naujas integracijas su trečių šalių sprendimais. Tokiais kaip Aruba ClearPass, SafeBreach, Swimlane, Cyren, Anomali ir kt.

Web content filtering with Microsoft Defender ATP now in public preview
Microsoft Defender ATP atsiras nauja funkcija (kol kas public preview) – blokuoti tam tikrų kategorijų puslapius ir teikti ataskaitas apie bandymus prisijungti prie tokių puslapių. Politikas galima taikyti atskiroms įrenginių grupėms. Tiesa, ši funkcija veikia tik kaip integracija su trečių šalių servisais. Kol kas palaikomas tik Cyren, kuris ir siunčia informaciją apie įvairias kategorijas ir pagal šią informaciją MD ATP taiko blokavimą. Norint išbandyti šią naujovę reikia imti Cyren bandomąją versiją ar pirkti licencijas.

Creating custom search results pages in SharePoint Online
SharePoint Online atsirado galimybė sukurti specifinį paieškos rezultatų puslapį pritaikant prie organizacijos poreikio. Į tokį puslapį bus nukreipiama kai paieška vykdoma naudojant modernų Microsoft Search laukelį viršuje navigacijos juostos.

Help your workforce discover and connect to all their apps with the My Apps portal refresh
Pristatyta galutinė My Apps portalo versija, kuri naudotojui parodo visas aplikacijas, kuriose jis turi prieigą. Aplikacijos gali būti apjungiamos į kolekcijas (tam administratoriui reikia turėti Azure AD Premium P1 ar P2 licenciją). Naujas portalas bus pasiekiamas Office.com ir kitose sistemose.

Introducing Conditional Access for the Office 365 suite!
Azure AD/Intune Conditional Access nustatymuose atsirado galimybė įjungt prieigos ribojimą Office 365 aplikacijų rinkiniui (“suite”) vietoj to, kad rinktis individualias aplikacijas. Kol kas ši naujovė yra “public preview” fazėje ir iš pradžių siūloma įjunginėti kaip “report-only” siekiant pamatyt kada prieiga bus blokuota įjungus šią politiką.

Office Cloud Policy Service integrated with the Microsoft Endpoint Manager portal
Microsoft Endpoint Manager portale atsirado meniu leidžiantis valdyti Office aplikacijų politikas, kurios yra prieinamos OCPS portale (config.office.com). Taigi daugiau valdymo užduočių galima atlikti nepaliekant MEM portalo. Tiesa, tam gali reikėti suteikti papildomas teises.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *