Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 27, 2020 [LT]

Paslaugų planai ir grupės keičia pavadinimus
Taigi, Microsoft nusprendė supaprastint savo siūlomų paslaugų pavadinimus ir nuo balandžio 21 pervadino mažo ir vidutinio verslo planus iš Office 365 į Microsoft 365. Tiesa, nauji pavadinimai visgi yra lėkštoki. Kaip galima laikyti gera idėja produktų pavadinimuose naudoti tiek žodžių? Business Premium kvepia Vista SKU laikais. O taip pat visai nepainu yra kad, Office 365 Business Premium tapo Microsoft 365 Business Standard. Man patiko Enterprise planų pavadinimai – E1, E2, E3. Galėjo ir čia įvesti kokius SB1, SB2 ir pan. Kažkodėl Satya šių dalykų pakeisti negali 🙂 Ir kadangi Office 365 lieka vis mažiau (kada nors ir E ir kiti planai matyt pasivers į Microsoft 365) buvo nuspręsta nuo šiol Office 365 grupes vadinti Microsoft 365 Groups. Kaip žinia grupės yra įvairių servisų pagrindas (SharePoint, Teams, Yammer ir pan.).

Penkios Teams naujienos trumpai
Balandžio pabaigoje turi išeiti atnaujinimas leidžiantis pokalbio metu matyti 9 pašnekovus (3×3) vietoj įprastų (2×2). Taip pat šį mėnesį turėjo atsirasti mygtukas leidžiantis virtualiai pakelti ranką ir taip patraukti dėmesį. Galima įrašinėti skambučius ir 1:1 pokalbiuose. Yammer aplikacija (Communities) jau pasiekiama Teams programoje ir suteikia pilnai interaktyvią Yammer aplinką su nauju dizainu. Ir galiausiai bus pakeistas standartinis politikos nustatymas nukreipiantis visus išorinius pokalbio dalyvius pirmiausiai į laukiamąjį (lobby). Gal taip vadinamas “zoom bombing” neaplenkė ir Teams platformos 🙂

Exchange Online su Basic Authentication galės draugaut ilgiau
Eilinis atidėjimas COVID-19 situacijoje. Šį kartą Microsoft atsisako idėjos išjungti Basic Authentication spalį organizacijoms, kurios dar naudoja šią technologiją. Joms šis atjungimas atidedamas iki 2021 vidurio (kol kas nėra tikslios datos). Bet naujos organizacijos ir toliau bus kuriamos su išjungtu Basic Auth, o taip pat jis bus išjungtas esamose organizacijose kaip buvo numatyta 2020 spalį, jei nebus fiksuojamas šio prisijungimo būdo naudojimas.

Atnaujinta apjungta MFA ir SSPR funkcija pilnai prieinama
Po privataus ir viešojo testavimo yra pilnai prieinama atnaujinta MFA ir SSPR registracijos funkcija, kuri taip pat pasiekiama saugumo nustatymuose My Account puslapyje. Viename lange (mobilioje ir web versijoje) galima prijungti kelis MFA metodus, o nuėjus į My Account > Security info puslapį galima pridėti papildomus prisijungimo metodus, pakeisti nustatymus ar pagrindinį metodą ar pašalinti nereikalingus. Administratoriai turi naują funkciją įjungti patys po to kai vartotojai yra tinkamai informuoti apie šiuos pokyčius.

Intune Diagnostics pasiekiama Android platformoje
Nuo šiol Intune Diagnostics Company Portal aplikacijoje pasiekiama ne tik iOS, bet ir Android sistemose. Norint atidaryti diagnostiką reikia mobilioje Edge naršyklėje nueiti adresu about:intunehelp. Ši funkcija leidžia pamatyti politikų nustatymus aplikacijose bei eksportuoti ir nusiųsti žurnalus (logs) reikiamu adresu.

Prieinami Threat & Vulnerability Management (TVM) API
TVM paslauga padeda stebėti ir tvarkyti programinės įrangos pažeidžiamumus sistemose. Nuo šiol šios paslaugos informacija yra pasiekiama naudojant API, kas leidžia duomenis perduoti kitoms sistemoms, sukurti Power BI skydelius ir ataskaitas bei sukurti automatinius veiksmus su Power Automate.

Patobulinta mobili Planner versija
Mobili Planner versija Android platformoje pasipildė skydeliu (widget), kuris rodo vartotojo užduotys įvairiuose planuose. Skydelis interaktyvus ir leidžia čia pat uždaryti užduotis neatidarant programos. Pavertus įrenginį ant šono aplikacija gali rodyti daugiau informacijos horizontaliame rodinyje (landscape). Taip pat Android versijoje dabar galima prikabinti failus prie užduočių. iOS versija palaiko “offline read-only” peržiūros būdą kai nėra interneto ryšio (rodoma informacija parsiųsta paskutinio prisijungimo metu). Taip pat iOS sistemoje galima nuorodas ar kitą turinį bendrinti tiesiogiai į Planner taip sukuriant naujas užduotis. Abi Android ir iOS versijos nuo šiol leidžia nustatyti užduoties svarbumą (priority).

Business Continuity ataskaitos Workplace Analytics sistemoje
Nauji Power BI šablonai leidžia įkelti informaciją ir suformuoti specialias ataskaitų paneles su duomenimis, kurie atspindi organizacijos darbo pokyčius išaugus nuotolinio darbo naudojimui.

Atnaujintos naudojimo ataskaitos administravimo centre
Microsoft taip pat atnaujino naudojimo ataskaitas (usage reports) Microsoft 365 administravimo centre. Atsirado nauja kortelė, kuri automatiškai parodo naudojimo pokyčius pasirinktame laikotarpyje palyginus su tokios pačios trukmės laikotarpiu prieš tai. Tai gali parodyti kaip išaugo ar sumažėjo tam tikrų paslaugų naudojimas. Taip pat nuo šiol ataskaitos rodys ne tik Office aplikacijų aktivacijas, bet ir tikrą naudojimo laiką. Exchange Online statistika papildyta kalendoriaus įvykiais (kiek įvykių sukurta, kiek dalyvauta). Taip pat aktyvių vartotojų ataskaitoje yra papildomas rodinys su bendra aktyvumo statistika visuose Microsoft 365 paslaugose ir aplikacijose.

Vartotojo paskutinio prisijungimo informacijos gavimas su Graph API
Vasil Michev pasakoja, kad Microsoft 365 pagaliau pateikia vartotojo paskutinio prisijungimo informaciją jo objekto savybėse, kas leidžia patogiau gauti šią informaciją panaudojus Graph API vietoj šios informacijos ieškojimo prisijungimo žurnaluose.

Palengvinto prisijungimo opcijos darbininkams (preview)
Pirmos linijos darbininkams palengvinti prisijungimą galima įjungtus SMS Sign-in opciją. Komandų vadovai gali patys darytis slaptažodžio numetimą darbininkams (reset) My Staff aplikacijoje. Taip pat naudojant bendrus įrenginius sukurtas paprastas vieno paspaudimo atsijungimas iš visų aplikacijų ir paslaugų Android ir iOS įrenginiuose.

SMTP AUTH palaipsniui išjungiamas Exchange Online
Artimiausiu metu nesaugus SMTP AUTH mechanizmas bus iškart išjungiamas naujose organizacijose. Bet bus prieinama opcija jį įjungti pasirinktose dėžutėse. Esamuose tenantuose jis bus išjungiamas, jei jis nėra naudojamas ir apie tai bus informuojama Message Center žinute. O ten kur SMTP AUTH vis dar naudojamas, bus išjungiama paliekant jį įjungtą dėžutėse, kur jis tiesiogiai naudojamas. Taip pat SMTP AUTH turi su laiku palaikyti OAuth, bet tą patį turėtų palaikyti ir įrenginiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *