Stalo žaidimų naujienos (41) [LT]

Pirma žinia šiemet nemaloni ir netgi kažkiek susijusi su IT technologijomis. Praeitą savaitę BGG puslapis sulaukė netikėtos DDoS atakos, kai kažkas panaudojo didelį botnet’ą nuolat apkraunant puslapį užklausomis (250 000 IP adresų darė po 2000 užklausų į minutę), kad jis nebūtų prieinamas lankytojams. Kol kas nežinomos priežastys, nes niekas nepaprašė išpirkos ir nepateikė kitų motyvų. Gali būti, kad tai tiesiog kokio nors supykusio lankytojo kerštas, kadangi pasamdyt botnet’ą atakai nėra labai brangus dalykas.


Viena iš didžiųjų šių savaičių žinių yra, kad R. Knizia išleis savo turbūt populiariausio senesnio žaidimo Tigris & Euphrates tęsinį Yellow & Yangtze. Šį kart veiksmas vyks Kinijoje, bet vėl rutuliosis tarp dviejų upių. Tik šį kart žaidime bus heksai vietoj kvadratų ir daugiau spalvų. Žaidimą leist Grail Games, o iliustruos man jau kiek pabodęs Vincent Dutrait (bet daugumai žaidėjų jis patinka).


Forbidden Island ir Forbidden Desert yra gerai žinomi ir pripažinti kooperaciniai žaidimai šeimai. Ši serija senokai neturėjo naujų žaidimų. Ir štai Gamewright paskelbė apie naują Matt Leacock dizainerio darbą – Forbidden Sky. Kol kas žaidimo BGG puslapyje nėra daug informacijos, apart trumpo filmuko, kur sakoma, kad žaidėjo išsigelbėjo iš salos, išgyveno dykumoj, bet ar jie įveiks audrą. Matyt iškeliavus iš dykumos su skraidančiu laivu dabar teks su juo išgyvent danguje vengiant audrų.


Century: Spice Road greitai sulaukė pripažinimo kaip labai lengvas žaidimas, kurį galima žaist ir su šeima ir su sudėtingesnius žaidimus mėgstančiais draugais. Kai kas jį netgi laiko žaidimo Splendor žudiku. Bet egzistuoja ir kitokia šio žaidimo versija, su kitokia tematika ir apipavidalinimu – Golem Edition. Kol kas šis variantas buvo platinamas tik mugių metu arba tiesiog leidėjo Plan B Games puslapyje. Bet neseniai paskelbta, kad šis žaidimas atkeliaus į įprastą prekybą. Taigi, tie kas labiau mėgsta golemus ir kristalus nei prieskonius, galės jį lengviau įsigyti.


Tęsiant kalbą apie Plan B Games. Ši kompanija paskelbė apie naujos studijos įkūrimą – Next Move Games. Ši studija orientuosis į trumpus ir nesudėtingus žaidimus. O įdomiausia, kad visi žaidimai turės pavadinimus tik iš 4 raidžių (kad žaidėjams būtų lengviau juos įsiminti). Pirmas šios studijos žaidimas bus REEF, kurį sukūrė Emerson Matsuuchi (Century: Spice Road autorius). Žaidime žaidėjai augins įvairių spalvų koralus bandant sukurt gražiausią rifą.


Labai populiaraus (o taip pat ir laimėjusio Spiel des Jahres 2016 metais) žaidimo Codenames leidėjai, paskelbė apie XXL versijos išleidimą. Žaidimas skirsis nuo originalo tik tuo, kad jame bus naudojamos 3 kartus didesnės kortos. Tai leis patogiau žaisti žaidimą didelėje kompanijoje, kai visi aplink stalą galės lengviau pamatyt žodžius ant kortų.


Stonemaier Games paskelbė apie trečią ir paskutinį papildymą savo populiariam euro ir šiek tiek konfrontacijos turinčiam žaidimui Scythe. The Rise of Fenris papildymas įneš Legacy žaidimų elementą, kadangi dėžėje bus specialūs uždaryti konteineriai, kuriuos atidarant žaidėjai galės pridėt į žaidimą naujų modulių. Papildymas taip pat turės epizodų knygą, taigi atrodo, kad šis papildymas leis žaidimą žaisti kaip kampaniją.


2017 metai buvo sėkmingi Games Workshop kompanijai, kuri išplėtė savo produktų asortimentą ir įžengė į stalo žaidimų segmentą neapsiribojant tik miniatiūrų žaidimais. O visą tai vainikavo net 266% išaugusi kompanijos akcijų vertė aplenkiant visas kitas kompanijas Didžiosios Britanijos akcijų biržoje.


Keletas žinių apie populiarių frančizių perkėlimą į stalo žaidimų terpę. Pirmiausiai Mantic Games paskelbė gavusį licenciją kurti žaidimą Hellboy visatoje. O štai Steamforged Games paskelbė, kad prie jų pasisekimo sulaukusio stalo žaidimo Dark Souls tematika prisijungs ir šio žaidimo kortų versija, kuri aišku bus pigesnė ir tikriausiai turės trumpesnį žaidimo laiką. Dark Souls The Card Game turėtų pasirodyti šiais metais.


Ir pabaigai naujienos apie dar kelis išleidžiamus papildymus:

  • Unikalus žaidimas Vast: The Crystal Caverns su asimetrinėmis žaidėjo rolėmis gaus net 3 papildymus: Miniatures, kuris pakeis įvairius žetonus ir žaidėjų figūras į gražias miniatiūras, The Fearsome Foes – pridės dar 3 naujas roles (ghost, ghoul, nightmare unicorn), kas leis žaidimą žaisti septyniese, Bonus Cards – pridės papildomų įvykių, sekretų, lobių ir paįvairins žaidimą.
  • Minion Games paskelbė Kickstarter kampaniją The Kraken papildymui skirtam jų 2015 metų žaidimui Dead Man Tell No Tales. Iš pavadinimo aišku, kad žaidime teks susikauti su Krakenu, o žaidimą laimėti kas nors galės tik, jei Krakenas bus įveiktas.

One thought to “Stalo žaidimų naujienos (41) [LT]”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *