Stalo žaidimų naujienos (33) [LT]

Šiuo metu vykstančioje Dice Tower kasmetinėje žaidimų konferencijoje paskelbti 2016 metų apdovanojimai. Nieko nenustebino Scythe laimėjimas geriausio stalo žaidimo kategorijoje (ir kitose kategorijose), kaip ir Terraforming Mars laimėjimai keliose kategorijose. Šiek tiek nustebino Captain Sonar, kuris gavo 3-4 apdovanojimus (geriausio vakarėlio ir tematinio žaidimo kategorijose).


Upper Deck paskelbė apie savo populiarios žaidimų sistemos Legendary pavertimą į aplikaciją. Kūrimu užsiims SkyReacher Entertaiment. Žaidimas vadinsis Legendary DXP. Bet tematika nebus super herojai iš Marvel ar Aliens. Mobili aplikacija bus fantasy stiliaus (tikriausiai dėl licencijų klausimų). Galima bus žaisti vienam, online, su draugais. Į betą galima bandyt patekti čia.


Paskutiniu metu padaugėjo skelbimų apie žaidimus kuriamus pagal filmus (Pacific Rim, Planet of the Apes, t.t.). Štai ir Total Recall sulauks savo stalo žaidimo. Leidimu užsiims Overworld Games, kuri yra žinoma savo socialinės dedukcijos žaidimais, kaip Good Cop, Bad Cop. Tikėtina, kad naujas žaidimas bus labai panašus, bet turės minėto filmo personažus ir tematiką.


Hasbro paskelbė apie eilinės Monopoly žaidimo versijos išleidimą. Šį kart su Nintento žaidimų herojais (Mario ir kiti). Monopoly Gamer turės galimybių pulti kitus žaidėjus su vėžlių kiautais, rinks taškus, o ne pinigus, kovos su bosais. Atrodo žaidimas bus pakankamai skirtingas nuo įprasto Monopoly žaidimo.


Avalon Hill paskelbė apie naują leidimą Anniversary Edtion versijos klasikiniu tapusio žaidimo Axis and Allies. Ši versija buvo išleista 2008 metais ir turėjo patobulintus komponentus bei labai didelę žaidimo lentą.


O dabar keletas teisinių žinių. Vokietijoje įsikūrusi Hans im Glück stalo žaidimų leidėja užsimojo gauti teises į žodį “meeple”. Kalbama tik apie “trademark” teises. Dažniausiai kompanijos užsitikrina tokias teises ne tam, kad neleisti žodžio naudoti kitiems, bet kad patys nebūtų paduoti į teismą. Pažiūrėsim ką šiuo atveju darys ši kompanija.


O štai Oink Games ir Bezier Games susiginčijo dėl žaidimo mechanikos. Bezier Games ką tik išleido Werewords žaidimą, kuris labai primena Oink Games anksčiau išleistą Insider žaidimą. Nors žaidimo mechanikų negalima užpatentuoti ir bet kas gali panaudoti vieną ar kitą mechanizmą savo žaidimuose, Oink Games tai palaikė pernelyg akiplėšišku jų idėjos kopijavimu.


Spiel Press (kompanija leidžianti knygas su “roll and write” stiliaus žaidimais) paskelbė, kad du jų žaidimai-knygos (Star Maps ir Bloody Royals) bus paskelbti Kickstarter kampanijoje liepos 25 dieną.


Ir galiausiai, Fantasy Flight Games paskelbė apie eilinę Catan žaidimo versiją. Šį kart Game of Thrones visatoje. A Game of Thrones Catan: Brotherhood of the Watch turės įprastas resursų rinkimų ir kelių bei gyvenviečių statimo mechanikas bei bus paįvairintas papildomos mechanikom Westeros visatos stiliuje. Matyt tam Asmodee kompanija ir nupirko teises į Catan, kad galėtų sujungti šias dvi tematikas į vieną žaidimą 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *