It’s your turn! [LT]

bgamesgrandsPrieš maždaug 5 metus internete pamačiau vieno stalo žaidimo apžvalgą. Susidomėjau, pradėjau ieškot daugiau vaizdo įrašų. Radau kelias parduotuves prekiaujančias stalo žaidimais. Dar po savaitės įsigijau labai paprastą, mažą kortų žaidimą (“Saboteur”). Pabandžiau su tėvu ir broliu. Po to nunešiau į darbą ir parodžiau kolegoms. Ir prasidėjo 🙂 Pradėjau pirkti daugiau žaidimų, domėjausi internete apie tai kokie yra pripažinti geriausiais, apie naujai išleidžiamus. Su kolegom kartą į savaitę po darbo žaidėm bent vieną ar kelis žaidimus. Tiesa, po kelių metų viskas kažkiek aprimo (darbai, šeimos, vaikai). Bet atėjus į skyrių naujokams ir vėl prisiminėm mūsų tradiciją ir kartas nuo karto organizuojam žaidimų vakarus. Bandom ir iš kitų skyrių bendradarbius sudomint.

Net kai mūsų žaidimų grupė buvo kuriam laikui iširusi, nenustojau domėtis šiuolaikinių stalo žaidimų industrija. Nuo pat pradžių man patiko Tom’o Vasel’io kanalas apie žaidimus Youtube puslapyje – The Dice Tower. Stengiuosi pažiūrėt visus jo vaizdo įrašus (žaidimų apžvalgas, top’us, žaidimų įrašus, vaizdus iš žaidimų konferencijų). Taip pat labai greitai suradau puslapį, kuris yra visų stalo žaidimų mėgėjų pagrindinis portalas – www.boardgamegeek.com. Šiame puslapyje galima rasti informacijos apie bet kokį žaidimą, pabendraut forumuose su kitais žaidėjais ir viso pasaulio, įvertint balais žaidimus kataloge. Visada stengiuosi įvertint kiekvieną naują žaistą žaidimą šiame puslapyje, papildau žaidimų sąrašą savo profilyje kai įsigyju naują (nuoroda į mano kolekcija (be papildimų)).

Kai neturėjau galimybės žaisti gyvai su kolegomis, pradėjau ieškoti variantų žaisti internete. Radau kelis puikius puslapius:

Yucata.de – šiame puslapyje praleidžiu daug laiko (dažniausiai su planšete). Prisijungiu pietų pertraukos metu, važiuojant autobusu į darbą ar namo, keliaujant, šiaip kai nėra ko užsiimti. Yucatoje visus žaidimus galima žaisti tik ėjimų būdu. T.y. nėra realaus laiko žaidimo. Kai kam toks būdas atrodo nepatogus ir nuobodus. Bet man po kelių metų žaidimo tai atrodo geriausias būdas. Nesi pririštas prie kompiuterio, kai gali prisijungi ir padarai ėjimą. Kitą kartą gali prisijungti po dienos ar kelių. Kartais partijos gali užsitęsti kelias dienas, savaites ar net mėnesį. Kad nebūtų nuobodu laukti kito ėjimo, vienu metu žaidžiu apie 10 skirtingų žaidimų. Todėl kasdien tenka padaryt 10-20 ėjimų ir to pakanka numalšint žaidimų troškulį 🙂

Boardgamearena.com – šis puslapis labiau tiks realaus laiko žaidimo mėgėjams, nors neseniai jie irgi pridėjo ėjimais paremto žaidimo būdą. Šiame puslapyje lankausi rečiau (planšetėj šiek tiek prasčiau veikia nei Yucata). Paprastai užeinu dėl kelių man patinkančių žaidimų, kurių dar nėra Yucata sistemoje. Taip pat jei turiu valandą ir noriu greit sužaist visą partiją.

Abu šie puslapiai nemokami, nors Yucatos atveju priima piniginius aukojimus, o BGA atveju galima prenumeruoti paskyrą su praplėstomis statistikos galimybėmis ir taip palaikyt puslapio išlaikymą.

Aišku jokie puslapiai neatstoja gyvo žaidimo su žmonėmis. Kiekvieno žaidimų vakaro lauki su nekantrumu. Ir reikalas ne tik pačiuose žaidimuose, bet bendravime su draugais/kolegomis kažką kartu veikiant.

Per tuos metus suradau ir žiūriu daugiau kanalų Youtube (vienas iš jų Estijos). Prenumeravau kelis lietuviškus blogus apie stalo žaidimus, bet jie jau ilgą laiką neaktyvūs. Pabandysiu pats kažką parašyt šia tema, nors mano kolekcija nėra labai didelė, retai žaidžiu gyvai ir neturiu naujausių, karščiausių žaidimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *