Windows 10 Insider Preview – Build 17127 [LT]

Prieš kelias dienas išleistas 17127 build’as vis dar rodo Insider informaciją (“watermark”) kampe darbastalio, taigi tai dar nėra RTM build’as, kuris bus oficialiai platinamas visiems naudotojams. Microsoft dar turi ką pataisyti, todėl sulauksim dar bent vieno testinio build’o. Beje, MS sulaukė daug kritikos dėl neseniai padaryto pokyčio paskutiniam Skip Ahead build’e, kai Mail aplikacijoje nuorodos yra priverstinai atidaromos su Edge naršykle neatsižvelgiant į sistemos pagrindinės naršyklės nustatymą. Deja, kol kas naujai išleistame Skip Ahead build’e tai nėra pataisyta. Visi, kam šis žingsnis ne prie širdies gali pateikt savo nuomonę Feedback programoje arba kitais metodais (soc. tinklai, forumai ir pan.). Juokingiausia, kad taip MS gali ne padidint Edge naudojimo, bet sumažint Mail aplikacijos naudotojų skaičių 🙂 17127 naujovių sąrašas nedidelis:

  • Cortanos vartotojo profilis dabar yra “server-powered” (reikia suprasti saugomas MS serveriuose, kaip ir visa jame suvesta informacija). Redaguojant savo Cortana profilį (Notebook lange) galima pridėti lokacijas (namai, darbas ir pan.) pagal kurias Cortana gali bandyti pateikti eismo informaciją. Vėliau ten pat galima bus pridėti savo pomėgius, šeimos narių informaciją ir kt.
  • Cortana Notebook dabar palaiko daugiau kalbų bei buvo pagerintas jo užsikrovimo laikas ir greitaveika;
  • Galbūt tai buvo pridėta anksčiau, bet pastebėjau tik dabar. Cortana šoniniam meniu atsirado naujas mygtukas (po Notebook mygtuku), kuris iš pradžių priminė telefoną. Bet tai yra išmaniosios kolonėlės ikona (MS atveju tai Invoke įrenginys). Šiame meniu galima sujungti naują įrenginį su jūsų Cortanos paskyra.
  • Cortana Skills (gebėjimai), kuriuos galima rasto Notebook meniu atskirame skirtuke, pasipildė klausimų pavyzdžiais, kuriuos galima užduoti Cortanai norint gauti informacijos pvz. apie orus, rungtynes ir pan.;
  • Standartinės UWP aplikacijos dabar turėtų veikti Mixed Reality režime;
  • Suporuotas su Windows mobilus įrenginys neturėtų atsijungti po naujo build’o įrašymo;
  • Edge naršyklė neturėtų nulūžti išjungiant tam tikrus papildinius;
  • Page Up ir Page Down mygtukai turėtų veikti Edge naršyklėje naudojant Reading View režimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *