Microsoft 365 Naujienos – Spalio 24, 2019 [LT]

Get things done on the go with calendar updates in Outlook mobile
Darbas su kalendoriumi mobilioje Outlook versijoje turi šiek tiek pagerėti. Tampa patogesnis pasikartojančių įvykių (“recurring”) redagavimas – paklausiama ar norima redaguoti visus ar tik vieną įvykį serijoje. O atšaukiant įvykį galima pridėti komentarą. Taip pat galima pamatyti naują pasiūlytą įvykio laiką ir atsakyti į tai (rodomas atskiras laiškas su siūlomu laiku) arba pačiam pasiūlyti kitą laiką atidarius įvykį kalendoriuje. Taip pat netrukus turi atsirasti galimybė pridėti kitas laiko juostas kviečiant dalyvius. Galima bus pridėti grupės kalendorių ir matyti jos įvykius. Susitikimo vieta nuo šiol rodoma ir laiško pranešime (“notification”), bei ten pat rodomi mygtukai įvykio patvirtinimui, taigi nebūtina atidaryti Outlook inbox, jei norima pridėti įvykį ir nusiųsti patvirtinimą. Mobili Outlook versija siūlys anksčiau naudotas vietas naujiems susitikimams. Naują susitikimą taip pat galima bus sukurti tiesiai iš susirašinėjimo paspaudus kalendoriaus mygtuką. Visi susirašinėjimo dalyviai bus pridėti į susitikimo dalyvius, o laiško turinys kaip susitikimo komentaras. Taip pat bus galima greitai išmesti atšauktą susitikimą iš kalendoriaus su mygtuku laiškų sąraše. Kai kurias iš šių naujovių jau matau savo Outlook programoje (laiko siūlymas įvykio kortelėje), bet kai kurie matyt atsiras su ateities atnaujinimais.

Desktop Analytics is now generally available
Desktop Analytics servisas, kuris pakeičia Windows Analytics, jau yra pilnai prieinamas. Jis turi didesnę integracija su Config Manager ir pateikia daugiau įžvalgų į galimus nesuderinamumus su aplikacijomis diegiant naujas Windows versijas.

Announcing ServiceNow, Microsoft Teams and Planner integration with Microsoft Secure Score
MS Secure Score gali būti integruotas su ServiceNow, Teams ir Planner. Tai leidžia neišeinant iš Secure Score puslapio paskirti užduotis, kurti incidentus paminėtose sistemose. ServiceNow atveju taip pat pateikiamas rodinys, kur galima matyti visų sukurtų užduočių būsenas. Bendrinant Secure Score rekomendacija galima pasirinkt Planner grupę ar Teams komandą, kuri automatiškai atsiras visa informacija su nuoroda. Aišku taip pat lieka ir įprasti variantai bendrinti paštu ar tiesiog nukopijuoti nuorodą. Planner ir Teams atveju nieko papildomai konfigūruoti nereikia, o ServiceNow variantui pateikiama detali instrukcija.

What’s new in Microsoft Stream – October 2019
Stream nuo šiol turi leisti išmesti nereikalingus kadrus pradžioje ir gale įrašo (taip pat ir Teams susitikimų įrašuose). Galima pakeisti video išsaugojant seną URL nuorodą. Taigi nereikės naujai siųsti visiems nuorodos įkėlus pataisytą įrašą. Taip pat galima atstatyti iš šiukšliadėžės ištrintus video įrašus. Video saugomi 30 dienų (nors galima ištrinti iš dėžės anksčiau to laiko). Office 365 Video administratoriai turėtų pamatyti pranešimą puslapio viduje apie galimybę pradėti migravimą į Stream.

Azure AD Connect 1.4.25.0
Po 3 dienų po 1.4.18.0 išleidimo yra išleista 1.4.25.0 versija, kuri pataiso klaidą po 1.4.18.0 įrašymo, kai Self-service password recovery ir Password writeback opcijos nebuvo įjungtos po atnaujinimo proceso pabaigos. Taip pat vis dar yra tiriama kas sukėlė problemas su Hybrid Azure AD prijungtais kompiuteriais po 1.4.18.0 atnaujinimo ir siūloma susilaikyt nuo šios versijos įrašymo tuos, kas naudoja tokius įrenginius.

Dark mode, drag and drop and more new iPhone and iPad features with iOS 13 in To Do
Išėjus iOS ir iPadOS 13 To Do gavo Dark mode palaikymą. Tamsi tema įsijungs automatiškai pagal sistemos nustatymą. iPad planšetėje atidarius kitą aplikaciją šalia To Do (“split view”) galima iš jos įtraukti nuorodas į esamas užduotis arba tokiu būdu sukurti naujas. Įtraukius nuorodą į video į užduotį, galima bus pamatyt to video “preview” čia pat To Do aplikacijoje. Taip pat galima laisvai traukti (“drag and drop”) atskirus žingsnius iš užduočių ir taip juos paverst užduotim arba nutraukti užduotis į sąrašus. Tikiuosi paskutinė funkcija kada nors atkeliaus ir į Android (kol kas ten perkelti dalykus galima tik per meniu).

Task priorities in Planner: Getting clear visibility into what needs to happen next
Dar rugpjūtį Planner gavo galimybę priskirti prioritetą užduotims (svarbu, skubu ir pan.). Dabar galima grupuoti užduotis pagal svarbumą ir pertempti užduotis tarp skirtingų svarbumo grupių. Kol kas tai prieinama tik web ir Teams versijoje, bet greitai prioriteto nustatymas turi atsirasti ir mobilioje aplikacijoje.

Outlook Mobile Adds Support for Office 365 Sensitivity Label
Mobilios Outlook versijos iOS ir Android platformose gavo jautrumo (“sensitivity”) nustatymo galimybę. Prieš tai tokia opcija buvo pridėta mobiliose Office programose ir Office desktop versijoje. Jei organizacijoje yra sukonfigūruotos jautrumo žymos, rašant naują laišką Outlook rodys Sensitivity mygtuką, kuris leis pasirinkti reikiamą žymą (konfidencialu ar pan.). Jei žyma šalia pavadinimo turi spynos ikona, laiškas ir prikabinti dokumentai bus užšifruoti (šifravimas ir iššifravimas vyksta Exchange Online serveryje gavus laišką siuntimui arba jį pristatant į Outlook). Tuo pačiu buvo pridėtas ir S/MIME palaikymas.

16 new built-in roles—including Global reader—now available in preview
Microsoft pristatė 16 naujų administravimo rolių Azure AD portale. Tarp jų ir dažnai prašyta Global Reader rolė, kuri yra globalaus administratoriaus kopija, tik be pakeitimų teisės (tik peržiūra). Tiesa, tai kol kas yra “preview” stadija, žmonės praneša, kad dar ne viskas veikia tvarkingai (MFA, Globa Reader negali pasiekti OneDrive\SharePoint Online nustatymų).

SharePoint Site URL Rename
MC193275. Iki spalio galo ši naujovė turi būti prieinama visame pasaulyje. Administratorius SharePoint konsolėje galės pakeisti klasikinių ir modernių, o taip pat ir Office 365 grupių komandinių saitų URL adresus.

OneDrive Sync updates to use SHA-2 for enhanced security
MC193213. Nuoroda veda į kitą straipsnį nes negaliu pateikt nuorodos į Message Center. Anksčiau šis pokytis buvo pritaikytas Windows atnaujinimams ir tam reikėjo įdiegti specialų KB4472027 atnaujinimą senesnėse Windows versijose. Lapkritį planuojama ir OneDrive kliento atnaujinimus pasirašinėti su SHA-2. Norint gauti OneDrive atnaujinimus tarkim Windows 7 sistemoje vėlgi turi būti įdiegtas tas pas Windows atnaujinimas.

Office updates to use SHA-2 for enhanced security
MC193025. Nuoroda veda į kitą straipsnį nes negaliu pateikt nuorodos į Message Center. Analogiškai kaip ir su OneDrive, Office atnaujinimai bus pasirašomi su SHA-2 ir jų gavimui taikoma ta pati sąlyga senesnėse Windows versijose. Šis pokytis jau pritaikytas spalio 22 išėjusiame atnaujinime 1909 build 12026.20344.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *