Microsoft 365 Naujienos – Spalio 11, 2020 [LT]

Pagerinta Teams greitaveika ir kitos naujovės
Nors ką tik rašiau apie Teams naujienas iš Ignite, štai dar vienas straipsnis apie rugsėjo naujienas. Tiesa, kaip dažnai būna, 80% vardinamų dalykų tai tas pats apie ką jau rašė daug kartų arba funkcijos, kurios buvo išleistos, bet laikinai atšauktos dėl klaidų ir dabar vėl išleidžiamos (New Meeting Experience). Bet yra ir dar negirdėtų dalykų. Tokių kaip patobulintas Teams veikimas esant prastam ryšiui ar kai jo visai nėra. Šis patobulinimas leidžia Teams klientui startuoti greičiau. Ateityje planuojama leisti rašyti žinutes būnant “offline”, o prisijungus tos žinutės būtų išsiųstos. Papildomas startavimo optimizavimas turi duoti apie 30% greitesnį paleidimą. Gerinama ir video atkūrimo (rendering) greitaveika pokalbių metu sumažinant apkrovą procesoriui ir vaizdo plokštei. Perkėlus daugiau foninių procesų į debesį apie 40% sumažintas baterijos eikvojimas iOS versijoje. Taipogi gerinamas Android versijos veikimas esant prastom ryšio sąlygom.

Workplace Analytics rugsėjo naujovės
Sukurtas Power BI šablonas leidžiantis planuoti ribotą sugrįžimą į ofisą. Susitikimų vertinime galima nustatyt kokius atsakymus į pakvietimus galima vertinti kaip atsisakymą (pvz. Tentative). Teams įžvalgos yra pilnai prieinamos (susitikimų, pokalbių ir kitų aspektų duomenys).

Keičiasi kai kurių saugumo paslaugų ir produktų pavadinimai
Ignite 2020 metu Microsoft paskelbė apie savo saugumo produktų ir sprendimų pavadinimų pakeitimus. Tarkim Microsoft Threat Protection  paslaugų rinkinys tampa Microsoft 365 Defender. Azure ATP – Microsoft Defender for Identuty. Microsoft Defender ATP – Microsoft Defender for Endpoint. Taigi pagrindinis pavadinimas yra Microsoft Defender, o toliau eina papildomas atskiros paslaugos ar produkto vardas. Azure saugumo sprendimai irgi gavo Azure Defender pagrindinį pavadinimą.

Atnaujintas Teams Phone pradinis ekranas
Teams Phone pradinis ekranas atnaujintas ir dabar rodo priminimus apie susitikimus, praleistus skambučius, balso žinutes ir daugiau viename rodinyje. Yra nustatymas leidžiantis išjungti priminimus pradiniame ekrane ir rodyti tik laiką ir įprastus mygtukus. Vartotojai gali koreguoti opcijų išdėstymą apatinėje įrankių juostoje. Taip pat galima pasirinkti ar rodyti klaviatūrą ar Speed Dial atidarius skambučių meniu. Tam tikrais atvejais galima nustatyt, kad Teams Phone automatiškai prisijungtų į suplanuotą video susitikimą be papildomo patvirtinimo. Kai kurie įrenginiai turės atskirą “Teams” mygtuką, kurį paspaudus atidaromas pradinis ekranas.

Naujos Outlook web versijos integracijos
Outlook web versija leis atsakyti į praleistas Teams žinutes, Yammer susirašinėjimą ar komentarus Office dokumentuose tiesiogiai pašte. Greitu metu atsiras galimybė pabendrint laišką į Teams. Atsakymų siūlymai padeda greitai atsakyti į laiškus ir net leidžia atsakyti sukuriant susitikimą. O netrukus automatiniai atsakymai siūlys prikabint dokumentą, jei laiške kalbama apie ataskaitas ar kitus panašius dalykus. Taipogi rašant tekstą bus siūlomi sakinio užbaigimo variantai, kurios priimt galima paspaudus Tab. Microsoft Editor atkeliaus ir į web versiją padedant taisyti stilių, parinkti sinonimus. Paieška paryškins raktinius žodžius rastame laiške, galima bus ieškoti susitikimų tiesiog paieškoje įvedant raktinį žodį ar organizatoriaus vardą.

Teams leis vartotojams tapti nematomais
Spalio mėnesį Teams vartotojus turi pasiekti atnaujinimas pridedantis naują būseną “Appear offline”, kas leis vartotojams tapti nematomais, lyg neprisijungusiais.

Galimybė kurti savo ženklelius Teams Praise aplikacijoje
Teams Praise aplikacija suteikia galimybę kurti savo ženklelius (badges) su pasirinktu tekstu ir paveiksliuku, kuriuos po to naudotojai galės priskirt kolegoms už tam tikrus pasiekimus ar pagalbą.

Duomenų apsaugos naujovės OneDrive ir SharePoint platformoje
SharePoint ir OneDrive administratoriai galės nustatyti automatinį prieigos panaikinimą išorės vartotojams (pvz. po 30 dienų). Išorinio bendrinimo politikas bus galima susieti su jautrumo žymomis taip dar labiau apsaugant jautrią informaciją. Tarkim administratoriai gali uždrausti bendrinti į išorę dokumentus su “Konfidencialu” žyma. SharePoint administravimo puslapis pateiks puslapių ir dokumentų prieigos įžvalgas. Nauja DLP politika leis uždrausti bendrinti su “nuoroda bet kam” jautrius duomenis. Endpoint DLP (kol kas preview) leis valdyti ką vartotojai gali daryti su dokumentais Windows įrenginiuose. Taip pat pristatoma galimybė administratoriui atjungti (sign out) visas vartotojo sesijas visose sistemose vienu paspaudimu (SharePoint, OneDrive ir t.t.). Informacijos barjerai leis segmentuoti duomenis ir apriboti tam tikrų grupių bendravimą ir informacijos dalijimą vienų su kitais.

Tasks pilnai prieinama Teams programoje
Skelbiama, kad Tasks aplikacijos platinimas visiems klientams yra pabaigtas. Šiuo metu Tasks aplikacija Teams darbastalio versijoje vietoj Planner turi būti vadinama Tasks by Planner and To Do, o vėliau bus pervadinta į tiesiog Tasks.

Visio web versija leidžia įterpti nuorodas ir kopijuoti elementus tarp schemų
Visio web versija leidžia pridėti nuorodas objektams schemoje. Nuoroda gali vesti į diagramą ar puslapį tame pačiame Visio dokumente, gali nukreipti į interneto puslapį ar turėti pašto adresą. Galima kopijuoti visą ar dalį schemos iš vieno Visio dokumento į kitą. Esant poreikiui galima eksportuoti schemą į paveiksliuką. Taip pat dabar yra paprastesnis puslapių įterpimas, dubliavimas, eilės pakeitimas.

Praplėstos Play My Emails galimybės
Artimiausiu metu Play My Emails turi tapti prieinamas Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje ir Indijoje. Outlook Android versija gaus galimybę balsu sukurti susitikimą ar pridėti laišką į užduotis analogiškai kaip tai įmanoma iOS versijoje. Likus 5 minutėms iki Teams susitikimo galima pasakyt Cortanai prisijungt kai yra naudojamas Play My Emails. Kai laiškas yra skaitomas galima paspaust mikrofono mygtuką ir pasakyt paskambint siuntėjui. iOS versija naudojant mašinoje palaiko valdymą su mygtukais ant vairo. Galima nustatyt priminimą pradėti Play My Emails kasdien tokiu pačiu laiku. Play My Emails palaiko daug pašto paskyrų. Naujais laikomi laiškai ne senesni nei 72 valandos (vietoj 24). Taip pat galima nustatyti, kad būtų skaitomi laiškai tik iš Favorite People siuntėjų. Ateityje turi atsirast galimybė skaityti ir jau pažymėtus kaip skaityti laiškus. Cortana gali perskaityti lentelės turinį bei skaitys ilgus laiškus, o ne tik perspėti kad laiškas ilgas.

Windows Admin Center palaiko Kubernetes ir atkeliauja į Azure portalą
Naujausia Windows Admin Center versija (2009) palaiko Azure Kubernetes servisą ir Azure Stack HCI. Taipogi Window Admin Center atkeliauja į Azure portalą (kol kas preview). Tai leis Azure portale valdyti pavienes virtualias mašinas, o ne tik bendrą infrastruktūrą. Taip pat patobulintas virtualių mašinų, bendrų katalogų (shares), konteinerių valdymas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *