Microsoft 365 Naujienos – Rugsėjo 3, 2019 [LT]

Outlook mobile is rolling out Dark Mode and exemplifies Microsoft 365 Design
Nors asmeniškai nesuprantu šio dalyko, bet “Dark Mode” yra labai populiaru ir visi programinės įrangos ir OS gamintojai bando kuo skubiau jį pridėti 🙂 Atėjo laikas ir Outlook Mobile. Tiesa, platinimas yra atsargus ir ne visi įrenginiai, net su naujausia Outlook versija, gaus šį nustatymą iškart. Man pavyko jį įjungt Samsung S9, bet mano Pixel XL 1st Gen dar jo negavo. Sakoma, kad su iOS 13 ir Android 10 Outlook galės automatiškai parinkt temą pagal bendrą sistemos nustatymą. Samsung S9 turi Light, Dark ir Battery Mode nustatymus (paskutinis įjungia tamsią temą kai baterijos talpa yra kritinė). O čia labai gražus Microsoft reklaminis klipas.

New web parts coming to SharePoint – August 2019
Rugpjūtį pasirodžiusios SharePoint Online naujovės: Button – mygtukas su nuosavu tekstu, Call to Action su teksto pastraipa, fonu ir mygtuku; pasaulinio laiko ir orų web part’ai; Hero web part gali turėti dvi “call to action” nuorodas – viena vedanti į patį turinį, kita tarkim į diskusiją Yammer ir pan.; Hero web part išdėstymas gali būti pritaikytas naujienų puslapiui; Highlighted Content web part palaiko CAML ir KQL užklausas turinio filtravimui; SharePoint gali siųsti žinutes su neskaitytų naujienų sąrašu iš News saito.

Teams Gets New Calendar App
Tony Redmond primena apie neseniai Meetings app Teams programoje pakeitusią naują Calendar aplikaciją. Nors naujas Calendar meniu pažangesnis nei senasis Meetings, tai vis tiek nėra toks pilnavertis įrankis kaip Outlook kalendorius. Tarkim nėra kelių laiko juostų palaikymo, kategorijų, privataus tipo, negali pertempt įvykių su pele. Nauja aplikacija leidžia sinchronizuoti pakeitimus su Outlook/Exchange, turi dienos, darbo savaitės, savaitės rodinius, leidžia priimt ar atmest pakvietimą ir prisijungt prie susitikimo, leidžia sukurt susitikimą nieko nekviečiant (Appointment Outlook programoje).

Know more about the recent updates on Desktop Analytics!
Neseniai paskelbta kaip “public preview” nauja Desktop Analytics paslauga (pakeisianti Windows Analytics) gavo kelis patobulinimus: App Health Analyzer integruotas į ConfigMgr 1906 versiją (nereikia papildomo įrankio) ir gali teikti informaciją apie LoB aplikacijų suderinamumą į DA portalą; DA administratorius gali pakeisti paslaugai pasirinktą workspace; aplikacijos pagamintos Microsoft ar talpinamos Microsoft Store automatiškai pažymimos kaip suderinamos.

Introducing the new Microsoft Graph Security API add-on for Splunk!
Išleistas naujas įskiepis grįstas Microsoft Graph Security API informacijos siuntimui į Splunk sistemą. Jis turi pakeisti seną Azure Monitor įskiepį, turi daugiau galimybių ir jau turi būti pasiekiamas Splunkbase platformoje. Ateityje planuojama pridėti Splunk Cloud palaikymą.

Make changes to Office deployments without changing the version
Nauja Office Deployment Tool (ODT) versija leidžia įdiegti papildomus Office elementus ar produktus neatnaujinant esamos Office 365 versijos build’o, jei Microsoft serveryje yra naujesnė versija (kas anksčiau įvykdavo automatiškai). Nurodžius “MatchInstalled” atributą bus išlaikoma jau įdiegta versija.

Workplace Analytics – August 2019: Feature updates
Workplace Analytics naujovės rugpjūčio mėnesį: Solutions scan – DI algoritmai automatiškai siūlo sprendimus pagal gaunamus duomenis Solutions > Opportunities lange paspaudus ant vieno iš rezultatu, pvz. nurodo kuriai grupei darbuotojų reikia daugiau Focus laiko ir pan. Galimybė koreguoti standartinių rodiklių parametrus. Peer analysis – leidžia palyginti kelias grupes ir surasti kokie rodikliai įtakoja vienos grupės geresnį efektyvumą ir kodėl. Asmenų užklausos dabar turi vizualizacijas viduje Workplace Analytics. Galima sugeneruoti grafikus pagal tam tikrus rodiklius, parinkti įvairius grafikų tipus.

Meetings First brings Microsoft Teams meetings to Skype for Business Server customers
Skype for Business Server naudojančios organizacijos gali pasinaudoti Meetings First nustatymu ir perkelti tik susitikimų funkcionalumą į Teams, paliekant pokalbius, skambučius ir statusą Skype pusėje. Tokiu atveju galima konvertuot visus esamus susitikimus į Teams. Gaunant skambutį Skype aplikacijoje perjungt Teams susitikimą į pauzės režimą, kad Teams negirdėtų Skype pokalbio. Teams susitikimo statusas replikuojamas į Skype (“in a meeting”, DND kai bendrinamas ekranas).

Microsoft Teams Channel moderation
Adam Deltinger apžvelgia skirtumus tarp seno funkcionalumo ir naujų moderavimo galimybių kanaluose. Keista, kad General kanalo nustatymai nepasikeitė, o naujos galimybės prieinamos tik kituose komandos kanaluose. Tarkim galima leist ar neleist komandos nariams atsakyti į žinutes kanale. Arba galima leisti talpinti žinutes bot’ams ir aplikacijoms. Tokiu būdu galima panaudoti kanalą naujienų skelbimui arba automatiniams pranešimams iš sistemų.

Azure AD Mailbag: Tips for Azure AD reporting and monitoring your day-to-day activities
Ką daryti su Azure AD žurnalais, kaip juos saugoti, kam panaudoti? Šiame klausimų ir atsakymų straipsnyje aptariami žurnalų panaudojimo scenarijai, kaip nukreipti Azure AD žurnalus į Azure Monitor ar nuosavą SIEM, kaip kurti užklausas ir pan.

Top 5 advantages of sharing with OneDrive
Šiame straipsnyje nėra pasakojama apie naujoves, bet jis tiktų kaip mokomoji medžiaga diegiant OneDrive organizacijoje, kadangi pabrėžia kuo ši sistema yra naudinga: paprasta sąsaja (vienoda visose platformose), lengvas ir saugus dalijimasis informacija, bendradarbiavimas dokumente keliese vienu metu, išmanus dokumentų sufleravimas ir kt.

Replacing folder redirection and mapped network drives
Šiame straipsnyje pasakojama kaip atsisakyti senų share/mapped diskų ir pereiti prie SharePoint Online bibliotekų, jas sinchronizuoti su OneDrive aplikacija ir atvaizduoti File Explorer programoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *