Microsoft 365 Naujienos – Liepos 16, 2019 [LT]

Microsoft Intune announces general availability of administrative templates
Paskelbta apie Administrative Templates prieinamumą Intune sistemoje, kurie leidžia nustatyti virš 2500 įvairių Windows ir Office nustatymų analogiškų grupinių politikų valdymui (GPO). Sukurus naują įrenginių profilį galima pasirinkti tipą Administrative Templates. Nustatymų sąrašą galima filtruoti pagal tipą (Windows ar Office, User ar Device) bei atlikti paiešką.

Priority notifications now live
Adam Deltinger savo blog’e pasakoja, kad jo tenante jau atsirado Priority notifications (arba kitaip Urgent messsages) Teams sistemoje. Rašant žinutę kolegai ir paspaudus ant šauktuko įrankių juostoje galima pasirinkti Urgent message. Žinutės gavėjas gaus perspėjimą apie šią žinutę kas 2 minutes 20 minučių bėgyje. Tokia žinutė pasirodo su ypatingu iššokančiu langu su raudonu varpeliu, taip pat pranešimas yra rodomas net jei vartotojas yra įsijungęs netrukdymo funkciją (DND). Ir galiausiai gavėjas dar gaus pranešimą apie šią žinutę el. paštu. Nuo 2020 metų planuojama apriboti kiek tokio tipo žinučių galės išsiųsti vartotojai (pagal licencijos tipą). Mano Free Teams tenante ši opcija irgi jau atsirado ir veikia.

Channel notifications vs notification settings in Teams
Seni pranešimų apie naujas žinutes prenumeruojamuose kanaluose nustatymai nustoja veikti. Anksčiau visiems stebimiems kanalams buvo vienas nustatymas (baneris ir el. paštas, tik baneris, tik sraute). Dabar gi kiekvienam kanalui galima nustatyti atskirą pranešimų nustatymą, o sename meniu nustatyti pasirinkimai neveikia. Tiesa, naujame meniu neliko el. pašto pasirinkimo.

Authentication Methods Usage & Insights
Azure AD konsolė pasipildė naujų rodiniu, kuriame rodoma bendra situacija apie MFA (multi-factor authentication) ir SSPR (self-service password reset) naudojimą organizacijoje: kiek vartotojų turi galimybę naudotis, kiek užsiregistravo ir t.t. Paspaudus ant nuorodos skydelyje galima pamatyt detalesnę informaciją apie vartotojus.

Empower security teams to easily report suspicious emails & content and receive instant feedback
Security & Compliance centre pristatyta galimybė administratoriams patiems pateikti Microsoft analizei įtartinus laiškus (iki šiol jie galėjo peržiūrėti vartotojų pateiktus laiškus su Outlook Report papildiniu). Threat Management > Submissions lange atsirado mygtukas New submission. Galima prikabint laišką kaip failą, galima nurodyt laiško ID ir adresatą, ar laiškas buvo klaidingai blokuotas ar neturėjo būti praleistas.

Creating a Live Event in Yammer just got easier
Yammer jau anksčiau palaikė Live Events naudojant Stream. Dabar gi galima lengviau paruošti būsimą įvykį Yammer sistemoje ir jo pasidalinti su būsimais žiūrovais.

Announcing the public preview of Azure AD support for FIDO2-based passwordless sign-in
Pristatyta autentikacijos su FIDO2 saugumo raktais public preview stadija. Nors yra nemažai komentarų apie tam tikras problemas (visgi preview), bet norintys gali išbandyti ir jungtis prie Windows 10 kompiuterių ir Azure/Office 365 web aplikacijų be slaptažodžio, bet naudojant USB ar NFC raktus, taip pat Authenticator aplikaciją.

Preview how Outlook for Windows is updating Shared Calendars
Outlook komanda siūlo išbandyti būsimus bendrų kalendorių pokyčius. Preview galima įjungti nuėjus į savo Exchange paskyros Advanced nustatymus. Atnaujinti bendri kalendoriai turi greičiau sinchronizuotis. Galima praplėst ar užbaigt pasikartuojančius įvykius nepaveikiant išlygų praeityje. Kai kas nors pridedamas ar išimamas iš įvykio dalyvių, pranešimą gaus tik taip paveikti vartotojai. Naujas įvykis automatiškai nebus išsaugotas jūsų Draft kataloge, o bus saugomas pačiame bendrame kalendoriuje kaip draft įvykis. Kai pasirenkama dalyvauti ar ne ir “Do Not Send a Response” variantas, laiškas nebus siunčiamas, bet visi galės matyti atsakymą Tracking lange. Persiunčiant įvykį su prikabintais failais negalima bus prisegti daugiau failų.

Does Microsoft backup my data in Office 365? Do I need more or additional backup?
ITProMentor straipsnis vardijantis visas integruotas Office 365 duomenų saugojimo funkcijas (retention, hold, eDiscovery).

How to setup Samsung KNOX to enroll in Intune with Android for Enterprise
Su Samsung mobiliais įrenginiais nesigauna turėti Android Enterprise Zero Touch valdymo Intune sistemoje. Bet pasinaudojus KNOX servisu galima gauti maksimaliai artimą veikimą.

Blocking certain hardware manufacturers via Intune compliance policies
Nors Intune politikose nėra nustatymo blokuoti tam tikrų gamintojų įrenginius, tai galima įgyvendinti sukūrus “neįmanomą” taisyklę. Tarkim sukurt politiką Android sistemai ir versiją nustatyt 100. Tokia politika visada Android įrenginius laikys neatitinkančiais (non-compliant) ir pagal ją galima neleisti jiems prieiti prie resursų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *