Microsoft 365 Naujienos – Gegužės 7, 2019 [LT]

Calendar updates in Outlook for Windows gives time back
Keletas naudingų atnaujinimų leidžiančių taupyti laiką turėtų pasiekti Outlook (Monthly channel) gegužę, nors kai kurie yra ne nauji ir atsirado prieš metus (MS mėgsta priminti apie jau esamas funkcijas). Susitikimo formoje galima iškart suvesti privalomus ir galimus susitikimo dalyvius (nereikia papildomai eiti į Scheduling assistant). Lengvai pridedami kambariai iš skirtingų vietovių į vieną susitikimą. Galimybė blokuoti susitikimo persiuntimą ir pamatyt dalyvavimo būseną nebūnant organizatoriumi.

What’s New in Microsoft Teams | April 2019
Sąrašas paskutinių naujovių (kai kas jau paskelbta atskirai anksčiau). Privačių kanalų dar teks palaukti 🙂 Bet galima naudoti Whiteboard app Surface Hub įrenginyje su Teams, galima nusiųst padėką kolegoms su Praise. Jei nesate privačios komandos savininkas, galite pasiūlyti jam pridėti kitus narius nusiuntus prašymą per Add member formą. Org-wide grupės narių skaičius padidintas iki 5000. Įmonės turinčios Azure AD paskyras ar Office 365 licencijas be Teams nuo šiol gali aktyvuoti metinę bandomąją Teams Commercial Cloud Trial versiją.

Announcing a new Azure AD identity governance preview—entitlement management
Nauja funkcija leidžianti nustatyt paketą prieigų (aplikacijos, saitai ir pan.) ir leisti vidiniams ir išoriniams vartotojams užklausti tokį paketą su patvirtinimu apribotam laikui. Tai praplečia PIM galimybes ir leidžia lengviau organizuoti bendrą darbą tarp organizacijų.

Announcing Office 365 Advanced Message Encryption
Praeitų metų vasarą pristatyta Office 365 Message Encryption (OME) funkcija leido apsaugoti siunčiamus laiškus juos šifruojant arba gavėjui juos atidarant specialiame portale. E5 licencijų naudotojai (arba E3 su E5 Compliance add-onu) galės pasinaudot Advanced opcijomis, kurios leis sukurti daug įvairių šablonų (kurie gali būti pritaikomi pagal mail flow taisykles). Taip pat šablone galima bus nustatyt laiško galiojimo laiką (pvz. mail flow taisyklė gali pritaikyti šabloną aptikus laiške jautrius duomenis). Security & Compliance centre taip pat galima atšaukti jau išsiųstus laiškus (tai taikoma tik laiškams gautiems kaip nuoroda į Office 365 portalą).

Office 04.29 update
Paskutinis (balandžio 29-tos) Monthly kanalo Office atnaujinimas turėtų atnešti naujas Office aplikacijų ikonas, kurios jau buvo anksčiau pristatytos Office Online portale. Taip pat galimybę greitai rasti paskutinius dokumentus File > Home ekrane, integraciją su LinkedIn (kontaktų kortelėse), galimybę eksportuoti Visio diagramas į Word ir 300 naujų ikonų įterpimui iš Insert > Icons meniu.

Actionable Messages in Outlook mobile help you act fast on the go
Outlook mobiliuose įrenginiuose kelių mėnesių bėgyje turėtų tapti išmanesnis ir palaikyti “Actionable Messages with Adaptive Cards”, kas reiškia, kad pavyzdžiui gavus prašymą patvirtint pridėjimą naujo nario į Office 365 grupę ar kitą užklausą, galima bus atlikti veiksmą tiesiog laiške. Kitas pavyzdys – SurveryMonkey apklausos užpildymas nepaliekant Outlook. Tai jau palaikoma pilnoje Outlook versijoje ir OWA. Mobilioje versijoje tai palaikoma Outlook.com paskyroms, o Office 365 paskyros palaikymą gaus netrukus. Bet mobili aplikacija turi veikti naudojant naują Microsoft sync technologiją.

Welcome to Microsoft Search, intelligent search for the modern workplace
Anksčiau preview versijoje buvusi Search paslauga tampa bendrai prieinama. Microsoft Search tai paieška apimanti visas Microsoft 365 paslaugas (SharePoint, OneDrive, Teams), Windows 10 ir Bing į vieną visumą. Nesvarbu kur ir ko ieškai, gali tai rasti visur, kur matai Search laukelį. Bing tau rodo kompanijos dokumentus ir naujienas, gali rasti kolegas ir organizacijos pastatus.

Advanced eDiscovery general availability
Pristatyta galutinė sausį pasirodžiusių eDiscovery atnaujinimų versija. Patogesnė sąsaja leis greičiau užšaldyti reikiamą informaciją ir atlikti tyrimą.

OneDrive Roadmap Roundup – April 2019
OneDrive gegužę planuojamų atnaujinimų suvestinė. Auksinės spalvos katalogų ikonos vietoj nuobodžios pilkos (dalis naujo Fluent dizaino) 🙂 Jau minėta blogų failų vardų išsprendimo funkcija. Galimybė sukurt kreipinį su “Get Help” mygtuku (administratoriai gali tai išjungti). Perspėjimas apie dar neužbaigtą įkėlimą į OneDrive išjungiant kompiuterį. “Manage Access” sąsajos atnaujinimas. Galimybė įjungt “Block download” opciją “Specific people” adresatams.

Microsoft Teams Information Barriers Preview
Microsoft pristatė naują funkciją, kuri leidžia apriboti bendravimą Teams sistemoje tarp nustatytų vartotojų ar grupių. To gali prireikti tarkim finansų sektoriuje. Tokios politikos sukūrimas galimas naudojant Security & Compliance centro PowerShell komandas. Kol ši funkcija yra “preview” etape išbandyti gali visi norintys. Bet išleidus galutinę versiją naudotis galės tik turintys Microsoft 365 E5, Office 365 E5 licencijas (arba Compliance add-oną).

How to create Projects Dashboards in Office 365
Pirmas iš dviejų straipsnių apie biznio aplikacijų kūrimą naudojant PowerApps su SharePoint ir Flow. Šioje dalyje pasakojama apie duomenų sąrašo paruošimą SharePoint terpėje ir grafinės sąsajos su duomenų sujungimais kūrimas PowerApps sistemoje. Antroje dalyje aplikacija sujungiama su SharePoint sąrašu.

The Problem with Microsoft Flow for Exchange Admins
Flow leidžia lengvai automatizuoti įvairius veiksmus organizacijoje, bet tuo pačiu tai atveria galimybes apeiti tam tikras saugumo užkardas. Straipsnyje pasakojama apie galimus pavojus ir apie prieinamus sprendimus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *