Microsoft 365 Naujienos – Birželio 21, 2020 [LT]

Automatinis jautrumo žymų priskyrimas pilnai prieinamas
Nuo šiol automatinis jautrumo žymų (sensitivity labels) priskyrimas yra pilnai prieinamas. Galima sukurti politikas pagal kurias žymos bus priskiriamos. Yra simuliacijos režimas, kai tik parodoma kokios žymos būtų priskirtos. Sistemoje yra virš 100 identifikatorių bei galima kurti savo jautrios informacijos aptikimo taisykles. Šis funkcionalumas prieinamas E5 licencijų naudotojams (arba turintiems E5 Compliance ir kitus papildinius).

Laikinai dar padidintas Teams pokalbio dalyvių limitas iki 350
Microsoft vėl pakėlė Teams pokalbio dalyvių limito ribą, šį kart iki 350. Sakoma, kad rugsėjį vėl bus įvertinta situacija ir nuspręsta ar šį limitą palikt dar kuriam laikui ar atstatyt atgal.

OneDrive daugiau opcijų blokuoti parsiuntimą ir Review mode
OneDrive leidžia blokuoti parsiuntimą bendrinant nuorodą didesniam skaičiui failų tipų. Dabar palaikomi PDF, garso ir kiti failų tipai. O bendrinant Word dokumentą galima pasirinkti naują Review režimą, kuris nuorodos gavėjui leis tik palikti komentarus ar pasiūlyti pakeitimus su Track changes, bet neleis daryti tiesioginių pokyčių. Dokumento savininkas gali patvirtinti ar atmesti tokius siūlymus. Kol kas ši funkcija veikia tik su web Word versija, o atidarius tokį dokumentą su darbastalio aplikacija bus nukreipiama į web versiją.

Naujas Migration Manager ir Migration Tool Teams palaikymas
SharePoint administravimo centre atsirado naujas Migration Manager, kuris padeda migruoti vietines failų saugyklas į Microsoft 365 bei suteikia vieną centrinį tašką visoms migravimo užduotims stebėti ir valdyti. Galima parsisiųsti ataskaitas, nurodyti biblioteką, katalogą ar URL, rūšiuoti migravimo užduotis. O senesnis SharePoint Migration Tool (SPMT) dabar gali migruoti lokalius duomenis ne tik į SharePoint Online ir OneDrive, bet ir į Teams. Šis įrankis taip pat nuo šiol palaiko ir SharePoint Server 2016.

Teams jau gali bendraut su paprastu Skype
Paskelbta apie Teams ir Skype Inter/Op diegimo pabaigą, kas reiškia, kad nuo šiol visi Teams vartotojai gali bendrauti su paprasto Skype (ne Skype for Business) naudotojais. Administratoriai gali išjungti tokį leidimą valdymo panelėje.

Sisteminiai pranešimai perkeliami iš Teams General kanalų į informacinę panelę
Teams komanda pranešė, kad nuo liepos vidurio General kanaluose neliks informacinių žinučių (apie tai kai yra pridedami ar pašalinami nariai ir pan.). O vėliau buvo paskelbta, kad tokios informacinės žinutės bus nuo šiol rodomos informacinėje panelėje, kuri atidaroma paspaudus “i” mygtuką viršutinėje juostoje.

Failų įkėlimas į Planner iš Teams ir konfetti
Anksčiau nebuvo įmanoma prikabinti failų Planner užduotyse naudojant Teams. Reikėjo atidaryt web Planner versiją ir įkelti ten. Dabar tai galima padaryt tokiu pačiu būdu Teams aplikacijoje. Taip pat pridėta papildoma konfetti animacija paspaudžiant užduoties įvykdymo mygtuką 🙂

PowerPoint Presenter Coach jau prieinamas Android sistemoje
Anksčiau pristatytas PowerPoint web versijoje Presenter Coach dabar prieinamas ir Android sistemoje. Ši funkcija leidžia repetuoti savo pristatymus ir gauti patarimus apie tobulintinas vietas (naudojami kreipiniai, greitis, klaidos ir pan.). Nors pranešime nepaminėta, nenustebčiau, jei kol kas tai veikia tik su anglų kalba. Vėliau ši funkcija turėtų atkeliauti ir į iOS įrenginius.

Naujos Play My Emails galimybės
Nors straipsnyje nepaminėta, tikriausiai šios naujovės vis dar aktualios tik naudojant anglų kalbą ir galbūt tik JAV vartotojams. Play My Emails iOS sistemoje pasipildė naujomis funkcijomis (greitai turi atkeliaut ir į Android įrenginius). Kai Cortana perskaito informaciją apie kvietimą į susitikimą, vartotojas balsu gali priimti ar atmesti pakvietimą. Gavus svarbų laišką galima iškart balsu sukurt pakvietimą susitikimui ir Cortana suras artimiausią laisvą laiką abiejų kalendoriuose. Taip pat galima pasakyti Cortanai blokuoti tam tikrą atkarpą kalendoriuje fokusavimo laikui. Galima nusiųsti žinutę į susitikimą jei vėluojate arba Cortana gali automatiškai prisijungti į susitikimą (hands-free). Laiškus balso komanda galima pridėti į savo To Do užduočių sąrašą. Diktuojant atsakymą balsu galima pakartoti bandymą nesaugant pirmo bandymo į juodraščius automatiškai. Taip pat atsakius į laišką galima nurodyt ar jį ištrint ar archyvuoti. Cortana taip pat gali pranešti apie atvykstančias užsakytas prekes, perskaityt paminėjimus (mentiones) dokumentuose, Teams kanalų pranešimus.

Forms integracija su Outlook, nauji šablonai ir Forms in Excel
Forms apklausos yra integruotos su Outlook ir nereikalauja papildinio diegimo. Taip pat Teams programai sukurti nauji šablonai leidžiantys greitai apklausti darbuotojus siekiant nustatyti jų savijautą, sužinoti apie sėkmes ir iššūkius nuotolinio darbo metu. Taip pat seniau pristatyta kaip “preview” Forms in Excel funkcija yra pilnai prieinama. Ji leidžia greitai sukurti apklausą Excel lentelės viduje bei stebėti atsakymus realiu laiku.

Exchange Online pristato OAuth palaikymą POP protokolui
Exchange Online nuo šiol palaiko modernią OAuth autentikaciją su POP protokolu (anksčiau toks palaikymas buvo pridėtas IMAP ir SMTP protokolams).

Microsoft 365 administravimo panelės atnaujinimai
Anksčiau organizacijos nustatymai Microsoft 365 administravimo panelėje buvo išmėtyti skirtinguose puslapiuose. Dabar gi jie visi surinkti viename “Org settings” lange. Taip pat jie suskirstyti į skirtukus: Services, Security & privacy bei Organizational profile. Kartu pridėta paieška leidžianti greitai surasti nustatymą pagal raktinį žodį. Tamsi tema prieinama dar didesniame skaičiuje administravimo puslapių. Patobulintas grupių valdymas: galima eksportuoti grupių sąrašą į csv failą, rūšiuoti, atstatyti ištrintas grupes. Pridedant Teams komandą grupėje rodoma kurie grupės nariai turi ar dar neturi priskirtos Teams licencijos. Galima koreguoti grupės pašto adresą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *