Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 30, 2019 [LT]

Shared Computer Activation for Office in Microsoft 365 Business
Neseniai Microsoft 365 Business planas gavo galimybę naudoti “password writeback” be papildomos Azure AD Premium P1 licencijos, kas leidžia naudoti SSPR (Self Service Password Reset). Dabar gi šis planas leis naudoti ir Shared Computer Activation, kas yra naudinga kai vienu kompiuteriu naudojasi keli vartotojai. Ši galimybė anksčiau buvo prieinama tik Office 365 E planams. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ši funkcija nėra prieinama atskirame Office 365 Business plane, o tik Office 365 Business naudotojams turintiems Microsoft 365 Business licencijas.

Azure AD Connect 1.3.20.0
Nauja Azure AD Connect versija po 4 mėnesių tarpo. Nors “preview” versija (1.3.X.0) buvo išleista galbūt jau prieš mėnesį, tačiau tik balandžio 24 buvo oficialiai priskirtas galutinis versijos numeris. Pataisymų ir patobulinimų nemažai. Yra galimybė įdiegt specialų servisą, kuris MS inžinieriams suteiks daugiau informacijos tiriant jūsų pateiktą palaikymo užklausą. Auto upgrade opcija naudojant AD FS kaip prisijungimo tipą.

New cloud-based policy management service for Office 365 ProPlus has been released
Sausį pristatyto kaip “preview” OCPS (Office Cloud Policy Service) serviso galutinė versija yra prieinama visiems. Šis servisas yra pasiekiamas adresu https://config.office.com/officesettings ir jame galima nustatyti tam tikrus saugumo nustatymus. Anksčiau juos galima buvo valdyti tik su GPO. Bet šis naujas servisas leidžia juos nustatyti nenaudojant GPO, kompiuteris neprivalo būti prijungtas prie domeno ar Intune/MDM. Užtenka tik vartotojo prisijungimo su savo Office 365 paskyra Office 365 ProPlus aplikacijoje. Politikų sąrašas bus papildomas. Jas galima taikyti atskiroms “security” grupėms, taip pat yra grįžtamasis ryšys apie politikų taikymo progresą. Šios politikos bus viršesnės už analogiškus GPO nustatymus.

Announcing Security Policy Advisor Preview for Office 365 ProPlus
Kartu su galutine OCPS serviso versija atsirado “preview” naujai Security Policy Advisor funkcijai, kuri OCPS papildys įžvalgomis ir rekomendacijomis kurias politikas reikėtų įjungti bei padės stebėti politikų taikymą.

April 2019 Updates to SharePoint News
Balandį ir gegužę SharePoint Online naujienų puslapiai sulauks kelių atnaujinimų. Jau anksčiau žadėtas “audience targeting”, kas leidžia naujienai priskirt kelias grupes ir taip užtikrint, kad tų grupių atstovai pamatytų šią naujieną aukščiau sąraše. Naujienų ir straipsnių autoriai gaus pranešimus paštu ir mobilioje aplikacijoje apie komentarus. Galima sukurti specialias “organziation assets” bibliotekas su nuotraukomis naudojimui visuose SPO puslapiuose. O taip pat naujienose galima pridėti “call to action” nuorodas su specialiais veiksmais, kaip naujienos bendrinimas Yammer, LinkedIn tinkluose ir pan.

Gain insights into your Azure AD resources with Log Analytics Workbooks
Anksčiau paskelbta kaip “public preview” nuo šiol Azure AD Activity Logs integracija su Azure Monitor pilnai prieinama. Tai leidžia gauti įžvalgas apie blogus ir sėkmingus prisijungimus, legacy prisijungimo naudojimą ir pan.

Workplace Analytics – April 2019: New feature releases
Workplace Analytics pasipildė papildomu perteklinių susitikimų rodikliu, pagerintas organizacinės informacijos importavimo procesas, pridėta mokomoji video medžiaga bei pataisytas tam tikrų filtrų išdėstymas konsolėje.

Manage Office 365 Exchange Online from Cloud Shell
Cloud Shell (PowerShell aplinka Azure AD portale) gavo naują Exchange Online modulį, kas leis administruoti Exchange nepaliekant Azure AD portalo.

Microsoft Teams PowerShell Module General Availability
Teams PowerShell modulis pasiekė galutinės versijos etapą (Beta atsirado praeitais metais). Jis leidžia patogiau valdyti tam tikrus Teams aspektus, atlikti masinius pakeitimus.

Run your VMware natively on Azure with Azure VMware Solutions
Vakar paskelbta apie Azure WMware Solutions, kas leis VMware resursus perkelti į Azure “bare metal” serverius arba praplėsti esamą vietinę VMware infrastruktūrą arba panaudoti Azure dubliavimui/atsarginiam kopijavimui. Taip pat galima efektyviau panaudoti resursus su “on-demand” praplėtimu.

Configuring Windows 10 defaults via Windows Autopilot using an MSI
Nuo 1903 Windows 10 versijos bus įmanoma leisti PowerShell skriptus ir diegti Win32 aplikacijas ESP (Enrollment Status Page) metu ir blokuoti prisijungimą iki diegimo pabaigos naudojant Intune Autopilot. Tačiau naudojant 1803 ar 1809 versijas skriptus ESP metu galima leisti supakavus juos į MSI. Antroje dalyje skripto autorius pasakoja apie pridėtus patobulinimus ir galimybę diegti kalbų paketus bei susijusius ypatumus.

Automatic hiding of Microsoft Teams not visited in more than 45 Days
Anksčiau rašiau apie planus pervadint Favorites į Your teams ir vietoj Favorite ir Unfavorite įvesti Show ir Hide mygtukus. Savo Free Teams paskyroje jau matau šiuos pokyčius. Tiesa, vis dar yra Follow ir Unfollow meniu kanaluose, nors turėtų atsirasti detalus Notifications meniu. Gegužės-birželio mėnesį taip pat planuojama įdiegti pokytį, kai komandos bus automatiškai paslepiamos į Hidden teams grupę, jei juose nedalyvauji ilgiau nei 45 dienas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *