Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 23, 2019 [LT]

The Azure Information Protection unified labeling client is now generally available
Paskelbta apie naujo AIP unified labeling kliento galutinį prieinamumą (GA). Naujas AIP klientas veikia su Security & Complianace centre valdomom žymom (senas veikė su žymom valdomom Azure portale) ir pilnai apima įvairius Information Protection sprendimus. Jis kol kas neturi visų seno AIP kliento funkcijų, bet iki 2019 galo turi padengti 90% funkcionalumo. Be to senas klientas daugiau negaus atnaujinimų.

Files restore for SharePoint and Microsoft Teams
Anksčiau ši masinio failų atstatymo funkcija buvo prieinama tik OneDrive. Iki gegužės galo analogiška funkcija bus įdiegta SharePoint bibliotekose, o tai kartu apims ir Teams bei Office 365 grupes naudojančiose Outlook ir Yammer grupėse.

MDATP Threat & Vulnerability Management now publicly available!
Prieš mėnesį anonsuotas TVM servisas jau yra prieinamas viešam testavimui (“public preview”). TVM praplečia Microsoft Defender ATP galimybes ir leidžia stebėti įvairios programinės įrangos pažeidžiamumo būklę bei iškarto kurti užduotis Intune/SCCM administratoriui problemos sutvarkymui. Tiesa, Intune ir SCCM palaikymas turėtų atsirasti kitą mėnesį.

Announcing Microsoft Defender ATP API updates
Kartu su TVM prieinamumu paskelbta ir apie naują ATP API, kas leis prie ATP informacijos ir pranešimų serviso prisijungti iš trečių šalių ar organizacijos sukurtų aplikacijų ir taip automatizuoti veiklas, turėti platesnį saugumo būklės matymą.

Share and collaborate on Visio visuals just like other Power BI visualizations
Anksčiau minėta Power BI integracija su Visio Visuals, kuri leidžia praturtinti ataskaitas Visio schemomis ir diagramomis, pasipildė galimybėmis eksportuoti ataskaitas į PDF, automatiškai sukurti PowerPoint skaidres, įterpti į Teams kanalą. Taip pat galima gauti pranešimus el. paštu su vizualizacija apie pokyčius ataskaitose.

Take advantage of the SharePoint Look Book sample designs in your own environment!
Microsoft pristatė naują servisą (kol kas “public preview”) – SharePoint Online Provisioning Service, kuris turi puslapių šablonus kuriuos galima pritaikyti savo SPO puslapiams, komandų saitams ir pan. Kol kas būtina turėti globalaus administratoriaus teises bei kai kurie šablonai gali turėti papildomų reikalavimų.

Preparing for 3DES Retirement – O365 Skype for Business
Nuo 2019 liepos 10 nutraukiamas 3DES šifravimo rakto palaikymas. Naudojantiems senus Lync ir Lync Phone klientus reikėtų atsinaujinti.

Microsoft Intune announces Preview 2 for Android Enterprise fully managed devices
Antras “preview” etapas naujos Android Enterprise pilno valdymo sistemos integracijos su Intune. Ši Google naujovė leidžia valdyti daugiau aspektų kompanijos turimo (ne vartotojo asmeninio) Android įrenginio. Atsirado atskira Microsoft Intune aplikacija įrenginio atitikimo valdymui, patobulintas Onboarding scenarijus, pridėtos atitikties ir  conditional access politikos ir t.t.

Outlook mobile features (video)
Microsoft Office 365 Youtube kanalas dažnai pateikia trumpus pagalbinius filmukus apie įvairias Office funkcijas. Šį kartą patiko jų serija skirta mobiliai Outlook versijai (tiesa, kai kurios funkcijos turbūt veikia tik anglų kalboje). Outlook nuėjo ilgą kelią tampant “smart organizer” aplikacija ir ne tik pašto klientu:

  • Paieška apimanti organizacijos darbuotojus, įvykius, prisegtukus;
  • Daugiau galimybių gauti išsamią informaciją apie kolegas, jų vadovus ar tiesiog kontaktus;
  • Paprastesnis susitikimui tinkamo laiko nustatymas (pagal kitų kolegų kalendoriaus informaciją);
  • Focused inbox gali būti apmokytas atpažinti svarbius laiškus;
  • Galima greitai atrašyti ir patvirtinti kvietimus į susitikimus;
  • Nusiųsti kolegai laikus tinkamus susitikimui;
  • Pasirink tinkamą vietą įvykiui bei gauk informaciją ir priminimą apie išvykimą;
  • Nustatyk sau tinkamus braukimo į kairę ar į dešinę veiksmus (archivuoti, atidėti, ištrinti ir pan.).

Microsoft Surface Hub 2S | Microsoft Whiteboard Experience (video)
Anksčiau rašiau apie Whiteboard patobulinimus paverčiant piešinius į figūras, ranka rašytą tekstą į įskaitomą arba fotografijas paverčiant į skaitmeninius objektus. Visada geriau pamatyt gyvai, nei perskaityt. O tuo labiau ant naujo Microsoft Surface Hub 2S. Daugiau detalių apie patį Surface Hub 2S ir Whiteboard galima pamatyt šiame video.

Password write-back is now supported on Microsoft 365 Business!
Įdomus straipsnis su detaliomis instrukcijomis apie Self Service Password Reset įjungimą on-premise vartotojams turint tik Microsoft 365 Business (be papildomos Azure AD Premium P1 licencijos). Deja Office 365 Business Premium ar E3 vis dar reikalauja AAD P1 (ir tai turbūt nepasikeis).

Microsoft Edge on iOS and Android now supports conditional access and single sign-on
EMS komanda pristato daugiau naujovių (kol kas “preview”) Edge naršyklės valdyme iOS ir Android platformose. Veikia SSO jungiantis prie web aplikacijų naudojančiu Azure AD integraciją. Intune leidžia kurti CA politikas apribojančias prisijungimą prie organizacijos duomenų tik su valdomą Edge naršykle. Galima valdyti pradinį ekraną, žymeles, leistinų ir blokuotų adresų sąrašus ir t.t.

Leave a Reply

Your email address will not be published.