Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 16, 2019 [LT]

Paskutinę savaitę nebuvo gausu naujienų. Todėl šį kartą pateiksiu daugiau straipsnių su naudingais patarimais.

How to stay on top of Azure best practices
Neseniai pristatyta Azure Advisor paslauga – tai virtualus konsultantas pateikiantis įžvalgas apie jūsų Azure konfigūraciją, saugumą, kainas. Šiame įraše ir trumpame video parodoma kaip galima atlikti reikiamus pakeitimus iškart pateiktos rekomendacijos lange, pvz. įjungti atsargines kopijas.

Export workflows designed in Visio to Flow to automate business processes
Kol kas prieinama tik Office Insiders testuotojams, ši funkcija leidžia Visio procesų diagramas paversti į Flow sekas.

IT Pros can now easily connect to MS Graph Security with the PowerShell Module!
Nuo šiol IT profesionalai gali pasiekti Microsoft Graph Security informaciją ir su PowerShell.

MCAS now supports real-time monitoring and control for Dynamics 365
Microsoft Cloud App Security dabar gali apsaugoti jautrią informaciją apdorojamą Dynamics 365 servise.

Azure AD Mailbag: Windows Hello for business
Eiliniame Azure AD Mailbag epizode pateikiamos dažniausiai sutinkamos problemos diegiant Windows Hello for Business (“passwordless authentication”) sprendimą. Netinkama AD Connect schema, trūkstamos teisės atributų sinchronizavimui, nesutvarkyti sertifikatai.

How to set Windows 10 lock screen and background picture with Intune
Per Larsen parodo kaip su Intune nustatyti Windows 10 užrakinto ekrano ir darbastalio paveiksliukus. Jis siūlo patį atvaizdą saugoti ne OneDrive ar SharePoint, bet Azure Blog Storage talpykloje, kurioje staiga nepasikeis teisės ir nenustos galioti prisijungimo raktas (“token”).

Discover, Classify, and Protect Sensitive Data with the AIP Scanner
Naujausias straipsnis apie AIP Scanner naudojimą (reikalavimai sistemai ir resursams, prieigos leidimai, diegimas ir paleidimas, analitika). AIP Scanner leidžia skenuoti ir identifikuoti (o taip pat ir suteikti reikiamas žymas) dokumentus vietinėse talpyklose (file server, SharePoint).

Focused Inbox, no more Clutter
Nesu didelis Clutter ar Focused Inbox mėgėjas. Teko susidurti su dažnomis identifikavimo klaidomis. Gal su laiku algoritmai taps patikimesni. Pirma ši funkcija atsirado kaip Clutter, kai mažiau svarbūs laiškai buvo perkeliami į Clutter katalogą. Vėliau atsirado vizualus Inbox padalinimas į Focused ir Other. Nuo 2020 sausio 31 Clutter nustos veikti ir visiems siūloma pradėti naudoti Focused Inbox. Clutter katalogas su jau nufiltruotais laiškais nedings, tiesiog laiškai daugiau nebus perkeliami į jį.

Microsoft Defender ATP built-in threat summary and health reports
Microsoft Defender ATP threat summary ir health ataskaitos gali padėti įžvelgti galimas problemas su saugumu organizacijoje ir atlikti reikiamus veiksmus užkertant incidentus. Šios ataskaitos nuolat tobulinamos ir pateikia daugiau naudingos informacijos apie saugumą, Windows 10 mašinų antiviruso būklę ir pan.

New role management UI in the Office 365 Admin Center
MS MVP Vasil Michev apžvelgia atnaujintą rolių valdymą naujame Admin centre. Kai kurios senos problemos pataisytos, yra geresnis matomumas esamų teisių ir patogesnis jų įjungimas/išjungimas. Bet taip pat kol kas išlikusios senos problemos su kai kurių Azure AD rolių nerodymu ir senos sąsajos naudojimu tam tikrais atvejais.

How to access Azure Linux virtual machines with Azure Active Directory
Kuriant Linux virtualias mašinas Azure sistemoje galima joms kurti prisijungimą su lokaliu administratoriumi arba su SSH raktu. Bet saugiau ir patogiau panaudoti esamas Azure AD paskyras.

Get started with the Azure Sentinel Preview using Office 365
Steve Goodman parodo kaip susikurt Log Analytics workspace ir prijungt Azure Sentinel bei pradėti rinkti ir analizuoti įvykius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *