Android P – Developer preview naujovės [LT]

Kiti metai, kitas Android. Nors dar ne visi turi Oreo (8) ir netgi ne visi gavo Nougat (7). Bet aišku tai nesustabdo Google. Tiesa, panašu, kad Material dizainas šiek tiek pastumiamas į šoną pridedant daugiau suapvalinimų ir spalvingumo, kas šiek tiek primena Samsung TouchWiz 🙂 Neseniai išleistas Developer preview atskleidė šiek tiek naujovių (aišku daugiau jų taps žinoma po Google I/O renginio gegužę).

Nauja Android versija palaikys ekrano išpjovą (“notch”) viršuje.. Nuostabu. Tiesa, Google turbūt neturėjo kitos išeities, kadangi keli Android įrenginių gamintojai jau nuskubėjo kopijuoti Apple ir padaryti tokias išpjovas savo telefonuose. Taigi šių telefonų turėtojams toks palaikymas bus naudingas. Sistema gali pritaikyti viršuje esantį “statusbar’ą” įvairaus pločio ir aukščio išpjovoms automatiškai išdėstant pranešimų ikonas ir kitus dalykus. Kaip pvz. laikrodis. Kuris keliauja į kairį ekrano kampą, kad būtų galima daugiau dalykų išdėstyti aplink išpjovą. Taip pat pranešimų ikonoms netelpant atsiranda taškelis ir kiti pranešimai slepiami už jo, t.y. neužlenda po išpjova. Developer versija taip pat leidžia simuliuoti išpjovą, pvz. kuriant programas ir iškart pritaikant jas tokiems įrenginiams. Tik neaišku ar visi šie pokyčiai bus taikomi ir įrenginiams be išpjovų.

Pranešimų stalčiuje (“notifications drawer”) bus rodomi kelios paskutinės žinutės (Messenger) ir bus galimybė iškart atrašyti iš tokio pranešimo neatidarant aplikacijos. Taip pat ten bus rodomi keli “smart reply” variantai, kas leis greičiau atsakyti į žinutę, bei galimybė iškart pridėti lipdukus (“stickers”) ir paveiksliukus, bei matyti paveiksliukus ir siuntėjo nuotrauką pranešime apie žinutę.

Android P automatiškai persijungs į landscape režimą, jei bus paleidžiamas wide screen filmukas, net jeigu ekrano automatinis pasukimas yra išjungtas. Taip pat užrakintas nuo pasukimo ekranas gali būti landscape padėtyje.

Kalbant apie dizaino pokyčius. Settings meniu gavo apvalias, spalvingas ikonas, kas primena senus Samsung ar šių dienų Huawei skin’us. Greitajam meniu irgi visi mygtukai suapvalinti. Suapvalinti langų kraštai.

Programų juostelė (“dock”) turi pilkoką foną, kas parodo, kur yra dock’as, o kur kitas darbastalio plotas, bet atrodo ne labai patraukliai. Man asmeniškai tinka, kai jis yra visiškai permatomas ir jau tikrai nesinori ten matyt Google paieškos laukelio. Jei to ir neįmanoma bus pakeist nustatymuose, visada yra keli variantai trečių šalių paleidėjų (“launcher”).

Nauja Android versija neleis prieiti prie kameros ir mikrofono neaktyvioms aplikacijoms. Kas turi pažaboti galimybes įrašinėti video ir garsus be vartotojo žinios visokio plauko kenksmingoms aplikacijoms. Na ir galbūt sumažintų paranoją dėl to, kad Facebook paslapčia klausosi vartotojų 🙂

Power meniu pastumtas į ekrano dešinę pusę (turbūt pritaikyta dešiniarankiams) ir šiame meniu atsirado Screenshot mygtukas. Rašoma, kad net yra pridėtas screenshot redaktorius. Garso keitimo indikatorius irgi persikėlė į dešinį šoną ir yra vertikalus.

Naujas Google šriftas Product Sans naudojamas kai kuriose vietose, kaip pvz. Allow ir Deny mygtukai pranešimuose.

Atnaujintas Camera API palaikys kelias kameras vienu metu. Android P taip pat palaiko HDR VP9 Profile 2 formatą.

Pagerintas Doze, App Standby ir Background Limits, kas turi dar kažkike pagerinti baterijos gyvavimo laiką. O Battery Saver gali būti nustatytas pasileisti tam tikru laiku.

Hotspot taškas gali būti automatiškai išjungiamas, jei prie jo nėra prisijungusių įrenginių.

IEEE 802.11mc WiFi palaikymas leidžia tiksliau nustatyti įrenginio vietą pastatuose.

Svarbiausia – kol kas nežinoma ką reiškią P ir koks bus pavadinimas (Pie?) 😀

Na ir aišku visas šias naujoves, ypatingai dizaino pokyčius, pamatys tik maža dalis Android naudotojų, kadangi kiti matys tai, ką sugalvos įrangos gamintojas.. Jau nekalbant apie tai, kad kaip atnaujinimą Android P gaus irgi labai maža dalis esamų įrenginių. Be to dar ir nutraukiamas palaikymas Nexus 5X, Nexus 6P ir Pixel C planšetės. Šie įrenginiai naujausios Android versijos negaus.

One thought to “Android P – Developer preview naujovės [LT]”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *