Top 10 New games (v2016) [LT]

Kadangi metų bėgyje išbandau nemažai naujų žaidimų (nebūtinai išleistų 2016 metais, o tiesiog pirmą kartą mano žaisti žaidimai), pagalvojau, kad būtų įdomu sudaryti sąrašą tokių žaidimų pagal jų įdomumą\gerumą mano nuomone.


10. Smash Up – mačiau ne vieną šio žaidimo ir jo papildymų apžvalgą, teko matyti internete jį žaidžiančius gyvai. Jo koncepcija atrodė smagi. Bandyti teko tik su keliomis kaladėmis Steame, todėl gal bendrai įspūdis ir būtų geresnis pabandžius daugiau kaladžių. Bet visgi pasimatė, kad realybėj dažnai nelabai turi ką sužaisti ir dauguma kortų rankoje yra nenaudingos. Situacija bazėse keičiasi pernelyg dažnai ir chaotiškai.


9. Automobiles – dar vienas žaidimas su įdomia mechanika. Teko žaisti ne vieną kaladės konstravimo (deck building) žaidimą, bet tai yra pirmas mano bandytas krepšio konstravimo (bag building ar pool building) žaidimas. Mechanika įdomi. Teorijoje. Bet šiame žaidime ji atrodo pernelyg chaotiška ir priklausoma nuo laimės. Kortos su skirtingom savybėm yra įdomios, bet sunku įsiminti kokia spalva ką daro kiekvienoj partijoje ir atsibosta pastoviai skaityt tas savybės kortose. Kaip minėjau, žaidimas labai priklauso nuo sėkmės. Gali šliaužti po vieną žingsnį, o gali staigiai šauti per pusę rato.


8. Las Vegas – labai, gal net pernelyg paprastas žaidimas. Rideni kauliukus ir pasirenki kur juos padėti. Po 15 minučių žaidimas baigtas. Įtariu jis būtų daug smagesnis žaidžiant gyvai, bet ir žaidžiant internete tinka laiko prastumimui.


7. The Witcher Adventure Game – vėlgi, žaista tik kompiuteryje prieš dirbtinį intelektą, bet manau to pakanka pamatyt, kad tai joks ne Adventure, o paprastas “surink n tokios spalvos žetonų ir iškeisk į taškus”, ir gana monotoniškas. Bet savotiško šarmo ir Witcher tematikos turi. Tik gali labai greit atsibosti.


6. The Voyages of Marco Polo – dėl šio žaidimo daugiausiai kankinuosi vertinant jį. Pagal visas savybes jis turėtų pretenduoti pakliūti į mano Top 10. Tai puikus euro žaidimas su įdomia kauliukų priskyrimo it darbininkus į skirtingas vietas, kontrauktų vykdymu, specialiomis galiomis. BET. Viena jo dalis mane nervina. Tai keliavimas žemėlapiu. Neišeina subalansuoti savo žaidimo taip, kad tas keliavimas būtų naudingas ir kad netrukdytų vykdyti kontraktų. Jei bandai vieną dalyką, nespėji kito. Be to žaidimas labai greitai pasibaigia. Taigi man labai patinka pusė šio žaidimo ir nelabai patinka kita jo pusė. Gal reikėtų jį pažaist gyvai ir pamatyt kaip oponentai išnaudoja visas jo puses, kad pilnai suprasti jį.


5. Brick Party – vienas iš Renegade Games Studios žaidimų įsigytų vienas po kito savaitės bėgyje. Dar nespėjau jo įvertint ir apžvelgt, nes spėjau sužaist tik kartą. Bet įspūdis neblogas. Pasirodo tai gali būti sudėtingiau nei atrodė. Smagus komandinis žaidimas, lavinantis tarpusavio supratimą 🙂


4. Sushi Go! – seniai apie jį galvojau, bet nemačiau nei vienoj vietinėj parduotuvėj. “Gateway” svorio žaidimas, tinkantis įvesti į žaidimų pasaulį naujokams. O taip pat ir parodyti “drafting” mechanikos principus. Labai paprastas ir greitas žaidimas su mielu apipavidalinimu ir šiek tiek sėkmės.


3. FUSE – Renegade Games dar vienas produktas. Kuriam taip pat sukurta mobili aplikacija padedanti matuoti laiką ir saugoti rezultatus (taip pat erzinanti laidant juokelius). Žaidimas visada trunkantis 10 minučių. Kooperacinis. Nors galima žaisti ir vienam. Dar ne karto nelaimėjau (nors vieną kartą buvau visai arti). Tas kažkiek ir numuša įvertinimą. Nes po tiek sužaistų partijų (ir vienam ir su dviem ar trimis kolegomis) norisi pagaliau laimėti bent jau standartiniu sunkumo lygiu. Bet vis tiek labai smagus kauliukų ridenimo ir jų priskyrimo žaidimukas. Tiesa, man rodos mano kolegoms jis patinka labiau nei man 🙂


2. Camel Up – gal ir neįprastas pasirinkimas taip aukštai sąraše. Bet jis labai pravertė, kai teko surasti žaidimą 7 žaidėjams. Bet taip pat gerai veikė ir su 5. Žaidime nemažai sėkmės, bet jis toks lengvas ir neįpareigojantis. O paprastai aplink stalą verdančios emocijos, kai žaidžiamas šis žaidimas, tikrai pakelia jį mano akyse dar labiau.


1. Imperial Settlers – gavau šį žaidimą dovanu Kalėdoms, bet iki šių metų pabaigos nespėjau jo normaliai išbandyti (sužaidęs tik solo variantą kelis kartus). Todėl į bendrą geriausių žaidimų topą jis nepakliuvo. Bet turi potencialą tai padaryti kitais metais. Nes kol kas jis man patinka. Nėra per daug sudėtingas, gana greitas, puikiai pagamintas. Šiek tiek įkaitina smegenis bandant apskaičiuoti optimaliausius ėjimus, bet kartu tuo ir žavi. Gal tik atrodo biškutį per trumpas. Nes atrodo tik pradedi ištobulinti savo taškų variklį ir baigiasi. Iš kitos pusės, jei užtruktų ilgiau, gal būtų per daug tokių protinių pastangų 🙂


Kai kas nepakliuvo į šį dešimtuką. Kashgar: Händler der Seidenstraße – įdomi mechanika, keli kaladės konstravimo žaidimai viename, bet gana nuobodus žaidimas. Packet Row – dar vienas euro žaidimas, su atrodo įdomiu variantu idėjos “aš dalinu, jus renkatės”, bet labai ištemptas ir vėlgi nuobodus ir pernelyg komplikuotas (turi surinkti daug skirtingų tipų kortų, kad paversti jas į pinigus, kad nupirkti taškų kortas). Kahuna – Kosmos dviejų žaidėjų klasika. Nekenčiu šio žaidimo 🙂 Pernelyg priklausomas nuo sėkmės ir situacija lentoje kartais greitai kardinaliai pasikeičia. Dar visai neseniai pabandžiau Guildhall. Kol kas sužaidžiau tik kelis žaidimus dviese. Pati koncepcija įdomi, bet nesu tikras ar man patinka nuolatinis kortų judėjimas pirmyn ir atgal tarp žaidėjų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *