Stalo žaidimų naujienos (13) [LT]

Tai turbūt paskutinis naujienų įrašas šiemet. Tuo labiau, kad ir žaidimų pasaulyje ir kitose srityse tokiu laiku viskas šiek tiek apsiramina ir ne tiek daug naujovių pasirodo.

Iello paskelbė apie Power Up papildymo išleidimą King of Tokyo žaidimo antram leidimui. Įdomiausia, kad papildymas skirtas tik King of Tokyo, bet ne King of New York variantui.


Neseniai pasibaigė kelias dienas trukusi Dice Tower Cruise konvencija kruiziniam laive. Tai ne pirmas toks renginys (berods BoardGameGeek tai jau kurį laiką reguliariai daro). Kai kurios vaizdo įrašus iš kruizo galima pamatyti Dice Tower Youtube kanale (tame tarpe Live Show ir video blog). Renginys buvo sėkmingas ir nuo šiol bus organizuojamas kasmet bei jo trukmė padidės.


Mayfair games pardavusi Catan žaidimo teises dabar aktyviai plečia savo Agricola žaidimo katalogą. Nauja žaidimo versija gaus 5-6 žaidėjų papildymą.


Windrider games, Asmodee padalinys, kuris leisdavo atnaujintas senesnių žaidimų versijas (pvz. Tigris & Euphrates, Ra, Samurai) nustos egzistuoti ir bua absorbuotas Z-man games kompanijos, kuri neseniai tapo Asmodee grupės nare. O štai Treefrog games visiškai užsidaro. Nors buvo kalbų, kad bus nutrauktas žaidimų leidimas, bet ji ir toliau egzistuos kaip dizaino studija. Panašu, kad ir tai nepavyko padaryt ir dėl finansinių sunkumų šį Martino Wallace įkurta kompanija užsidaro visiškai. Tuo pačiu paskelbta, kad Wallace pardavė Fantasy Flight Games kompanijai jo užpatentuotą kortų žaidimo mechaniką iš Few acres of snow žaidimo.


Anonsuotas žaidimas Saboteur: The Duel. Įdomu kaip atrodys žaidimas, nes originaliame variante pagrindinis akcentas buvo slaptos rolės ir blefavimas. Su dviem žaidėjais to nepasieksi, taigi žaidimas turbūt labai skirsis nuo originalo. Nors žaidimo aprašyme vis dar minimas blefas. Visgi panašu, kad Mayfair bando įšokti į žaidimų variantų dviems traukinį, tik nelabai sėkmingai pasirinktas produktas perdirbimui.


Kitas žaidimas dviems – Targi grįžta į Kosmos kompanijos nuosavybę, todėl galima tikėtis sulaukti neseniai pasirodžiusio papildymo ir anglų kalba. Deja, tik 2018 metais.


Quodd Heroes – neseniai Kickstarter platformoje paskelbtas projektas. Įdomus jis tuo, kad be labai patrauklaus apipavidalinimo ir nuostabių miniatiūrų jame dar naudojama ir unikali mechanika, kai kubo pavidalo veikėjai rieda žaidimo lentoje, o viršutinėje briaunoje rodomas veiksmas yra tas, kurį gali atlikti žaidėjas. Taip pat žaidime veiksmus reikės numatyt ir programuot iš anksto.


Rio Grande Games paskelbė apie Dominion Big Box išleidimą 2017 sausį. Šis leidimas apims neseniai pasirodžiusius Dominion ir Dominion Intrigue antrus leidimus bei pridės kortų šeštam žaidėjui. Deja, pakuotė nebus pakankamai didelė, kad sutalpintų daug papildymų.


2017 metų trečią ketvirtį turėtų pasirodyti dar vienas gana žymaus dizainerio Eriko Lango naujas žaidimas The Godfather The Board Game. Žaidimas sukurtas garsaus filmo motyvais. Pagrindinės žaidimo mechanikos bus darbininkų kontrolė (worker placement) ir šiokia tokia konfrontacija tarp žaidėjų siunčiant priešo darbininkus-mafijozus į upės dugną. Žaidimas leidžiamas CMON (buvęs Cool Mini Or Not) taigi akivaizdu, kad jame bus puikios miniatiūros.

Šaltiniai:
BoardGameGeek

Board Game Breakfast

dicetowernews.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *