Windows 10 Insider Preview – Build 17713 [LT]

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/07/11/announcing-windows-10-insider-preview-build-17713

Diegiant šį build’ą pakibo virtuali mašina. Nors dėl VirtualBox pakibimų grįžau prie senesnės versijos ir lyg daugiau problemų nebuvo. Gal šį kartą sukliudė kita veikla kompiuteryje. Pakartojus diegimą viskas vyko sklandžiai. Bet pačioje pabaigoje parodė “Just a moment” langelį (tokiame paprastai rodo apie naujoves šioje versijoje ar privatumo klausimus) ir toliau nepajudėjo. Perkrovus normaliai užsikrovė 17713 versija. Jos pagrindinės naujovės:

Sukurta nauja RS5_RELEASE šaka, kas reiškia, kad naujos versijos kūrimas pasiekė vieną iš paskutinių stadijų. Kaip ir anksčiau netrukus bus pristatyta nauja Skip Ahead šaka tiems, kas nori patestuoti dar naujesnę versija. Tik šį kart anuliuos visas Skip Ahead narystes ir teks iš naujo registruotis.

Edge naršyklėje galima leist ar uždraust garso ir vaizdo grojimą atskiram domenui/puslapiui paspaudus ant info ar spynos ikonos adreso laukelyje ir Media autoplay settings > Manage permissions. Reading view režime pažymėjus žodį yra parodomas jo apibrėžimas iš žodyno. Taip pat galima paleist įrašą su šio žodžio tarimu. PDF skaitymo įrankio juostos mygtukai šalia ikonų dabar turi ir pavadinimus, o pati juosta gali būti prikabinta viršuje (kai atkabinta, ji pasislepia skaitant tekstą).

Notepad nuo šiol darant Replace ir pasiekus dokumento galą gali toliau ieškoti reikiamo žodžio nuo pradžios (tam reikia pažymėt Wrap around varnelę). Taip pat įsimins paieškos laukelio reikšmę paleidus programą iš naujo. O pažymėjus tekstą ir atidarius paieškos langelį bus automatiškai įkeltas šis tekstas. Notepad gavo Zoom (priartinimo) funkciją. Taip pat gali rodyti eilių ir stulpelių numerius kai yra įjungtas Word wrap.

Su šiuo build’u Azure AD ir AD vartotojai gali naudoti biometrinę autentikaciją naudojant Windows Hello for Business jungiantis prie Remote Desktop sesijos.

Pridėtas Web Sign-in palaikymas login lange, kai kompiuteris yra “Azure AD joined”. Taigi autentikacijai nėra būtinas ADFS ar kitas WS-Fed servisas. Login lange atidaromas mažas naršyklės autentikacijos langelis (toks pat kaip jungiantis prie office.com puslapio).

Nuo 1607 versijos yra galimybė naudoti Share PC mode, kai kompiuteris skirtas dalintis daugeliui žmonių. Šiame build’e pridėta nauja grupinė politika, kuri įjungia greitesni prisijungimo būdą (Fast sign-in).

Windows Defender Application Guard dabar gali būti įdiegtas Windows Security > App & browser control meniu.

Dėmėsio: šiame build’e neveikia Reset ir Recovery opcijos. Žadama pataisyt kitame build’e.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *