Office 365 – The case of an incomplete chain [EN]

We have migrated to Office 365 and Exchange Online a while ago. It was working fine on our mobile phones (email, Skype for Business, etc.). But a few months ago we had to update SSL certificate on our website, which is the same domain name we use for our email. Its DNS also hosts a few Office 365 related records. And after updating certificate to a new one problems started appearing on mobile. Already setup clients were fine. But adding fresh Exchange account on a new phone resulted in weird SSL errors. Sometimes it somehow magically worked, but most of the time it was showing a warning for less than a second and then an error. That’s on Android. iOS simply showed an error that it can’t check the cert and that’s it. Skype for Business was also showing a warning, but at least there was a checkbox to accept it anyway. I was puzzled as website was working fine in browsers, no complains about it being not trusted. OWA and Outlook on PC also worked fine. This time we have purchased a wildcard certificate, so i thought maybe this is related. Lastly i had an idea, that maybe our certificate is new and phones don’t have some intermediate certificate to be able to check it. Although updating phones to latest updates didn’t help. I was going to file a support request with Microsoft. Until..

Read More

Windows 10 Insider Preview – Build 17040 [LT]

Jau kelis buil’dus iš eilės tęsiasi problema su Cortana, kai po kiekvieno testinės mašinos perkrovimo ar įjungimo ji vis siūlo man sugrįžt prie to ką veikiau prieš išjungiant. Nors aš viską uždariau prieš perkraunant kompiuterį. Kadangi tie pranešimai atsibodo kol kas atjungiau Cortana per Local Group Policy. Na, o dabar apie naujausią 17040 build’ą.

 • Nuo šiol HDR ekranų naudotojai gali valdyti SDR turinio ryškumą ekrano nustatymuose;
 • Į Ease of Access meniu perkelti žymeklio storio, dydžio, spalvos ir atsako į valdymą lėtimu nustatymai;
 • Rašymas judėsiu (shape writing) dabar veikia ir su pilna lėtimo klaviatūra (ne tik su vienai rankai skirta klaviatūra);
 • Patobulintos komandos su rašikliu įterpimui viduje žodžio ir parašyto teksto nusiuntimui iš rašymo panelės į programą;
 • Privacy meniu atsirado Activity history punktas, kuriame galima valdyti ar Cortana galės pasiekti jūsų veiklos istoriją, kad galėtų padėti grįžti prie prieš tai darytų dalykų (deja, šio nustatymo išjungimas nepadeda atsikratyti Cortana pranešimų ir padeda tik jos pilnas atjungimas).
 • Pataisyta problema su Private tinklo profiliais pasiverčiančiais į Publc;
 • Win32 aplikacijose vėl turi būti rodomi “checkbox’ai”;
 • Pataisyta klaida, kaip UWP aplikacijos kartais palikdavo šešėlius ant ekrano po jų uždarymo (pastebėjau šią klaidą ir pats, likdavo lango rėmo šešėlis ant darbastalio);
 • Pataisytas mirksėjimas persijungiat tarp virtualių darbastalių;
 • Pakeista Collections ikona Cortana programoje (anksčiau tai buvo žvaigždutė su trimis juostomis (sąrašas), dabar tai Cortanos apskritimas su trimis juostomis);

Read More

Next game – Balloon Cup [EN]

Playing this game over 5 years now and i still don’t get bored of it. It’s one of the first games i have tried on Yucata. Some players blame it for being to dependent on luck of card draw. I agree partially, but i think the game has enough mechanisms to balance it out. There are always 4 locations to place your cards. If you don’t have the right card tight now, you can always play a weaker card somewhere, where it won’t mean much, won’t give too much to an opponent. There is enough space for tactics in this game. Which cards to keep for later, when to play your best card and when a medium card is enough to claim a spot. When you play this game for a long time, you start to see every minor aspects of it. You feel when it is better to skip the spot with 4 cubes and better take 3 cubes. when you don’t have goo play, give your opponent one cube spot and hope you will have better chance on an additional turn. The game is very simple mechanically and therefore attractive to new players, couples. There are 4 locations with cubes and you play cards with numbers on your or opponent’s side trying to get more in total (or less, depending on requirement). At the same time you are racing to get enough cubes of a particular color to claim cups which give you points to win the game. There are some aspects of the game though i have only learned after a few years of playing it. Such as a possibility to change cubes of a not needed color to one of needed one. Yucata’s implementation is clean and simple, although maybe lacking some visual cues about some rules (such as mentioned option to swap cubes for another cube). My rating for this game is 8/10.

Next game – Balloon Cup [LT]

Žaidžiu šį žaidimą jau penktus metus ir vis neatsibosta. Tai vienas pirmųjų žaidimų išbandytų Yucata puslapyje. Kai kas kaltina šį žaidimą pernelyg didele sėkmės įtaka. Taip, žaidimas priklauso nuo ištraukiamų kortų sėkmės. Bet mano manymu jame taip pat yra pakankamai daug mechanizmų sėkmės subalansavimui. Žaidime visada yra 4 vietos, kur galima padėti savo kortas. Jeigu savo ėjimo metu neturi tinkamos kortos, gali sužaist prasčiausią savo kortą kur nors, kur tai nelemia daug, neduos daug kubelių priešui ir pan. Žaidime taip pat yra pakankamai vietos taktikai. Kurias kortas palaikyt, kada sužaist savo geriausią kortą, o kada užtenka ir vidutinės, kai manai, kad vis tiek laimėsi tame plote. Žaidžiant žaidimą taip ilgai pradedi matyti net pačius mažus niuansus padedančius laimėti. Jauti kada geriau nekovoti dėl ploto su 4 kubeliais, o gal geriau paimti 3 kubelius. Kai neturi gero ėjimo galimybės, atiduot priešui vieną kubelį ir tikėtis, kad papildomo ėjimo metu galėsi geriau sužaist ir pan. Žaidimas yra labai paprastas mechaniškai, todėl patrauklus naujiems žaidėjams, poroms. Iš esmės dedi kortas su skaičiais savo ar priešo pusėje bandant surinkt didesnę (ar mažesnę, priklausomai nuo sąlygos) sumą, kad laimėtum plotą ir paimtum įvairių spalvų kubelius. Tuo pačiu lenktyniauji su kitu žaidėju siekiant paimti taures, kurios duoda žaidimo taškus ir kurios gaunamos už tam tikrą skaičių kubelių. Bet žaidime yra ir tokių niuansų apie kuriuos sužinojau tik po kelių metų žaidimo, kaip pvz. galimybė iškeisti jau nereikalingos spalvos kubelius į kitos spalvos kubelį. Yucata variantas yra labai prastas, patogus, gal tik šiek tiek trūksta informacijos apie tam tikras žaidimo taisykles (kaip pvz. galimybė pasikeist kubelius), tam tikrų vaizdinių patarimų. O bendrai žaidimą vertinu 8/10.

Stalo žaidimų naujienos (39) [LT]

Nuo paskutinio įrašo susikaupė nemažai naujienų. O pradedam kaip ir praeitą kartą nuo Catan. Šį kartą naujiena dar juokingesnė. Bus išleistas naujas žaidimo leidimas – šokoladinis 🙂 Belgiškais skanėstais pataps keliai, riteriai, pilys ir kitos žaidimo figūros. Turbūt žaidimui bus leidžiami nuolatiniai papildymai, kad netrūktų dalių, tik gali būti, kad kai kurių dalių gali pritrūkti net žaidimo metu 😀


Grįžtant prie rimtesnių naujienų vėl kalbėsime apie Catan. Asmodee Digital paskelbė apie mobilų žaidimą Catan Stories, kuriame žaidėjas turės nuvesti 3 herojus per Catan salą ir patirti nuotykiu su jais. Panašu, kad prieš pasirodant žadėtiems filmams bandoma dirbtinai įpusti kažkokios istorijos į visiškai sterilų Catan žaidimą. Bet ar to pakaks sudomint mases eiti žiūrėti filmą apie stalo žaidimą?


Šiuo metu vis dar vyksta (liko 2 dienos) kasmetinis labdaringas aukcionas Jack Vasel Memorial Fund Auction, kuriuo metu žmonės varžosi dėl stalo žaidimų ar kitų su žaidimais susijusių dalykų, o pinigai eina į fondą, kuris padeda žaidimo pasaulio nariams. Šiemet jau surinkta virš 52 tūkstančių dolerių.


Cryptozoic gana netikėtai paskelbė apie naują dedukcinio vakarėlių žaidimo Spyfall leidimą, DC Comins visatoje. Kompanija buvo dažnai kritikuojama, kad nebuvo pakankamai palaikomas originalus Spyfall žaidimas (per mažai pagaminta vienetų, tik vienas papildymas per kelis metus). Panašu, kad bandoma juo sudominti komiksų fanus.


Kitas aukštai vertinamas dedukcinis, vienas prieš kelis, slapto judėjimo žaidimas Spector Ops sulauks papildymo (kuris gali būti žaidžiamas atskirai) – Broken Covenant. Žaidime tikriausiai laukia nauji veikėjai, savybės, galbūt koks nors naujas mechanizmas.

Read More

Windows 10 Insider Preview – Build 17035 [LT]

Besiunčiant 17035 build’ą vėl užsukau į Delivery optimization nustatymus, kur neseniai atsirado punktas “Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the foreground”. Įjungus šį nustatymą ir pakeitus į 50% atrodo šiek tiek sumažėjo build’o siuntimo poveikis interneto ryšiui. Bet reikėtų tai dar pastebėti. O šis nustatymas yra aktualus, kai vartotojas pats eina į atnaujinimų langą ir spaudžia Check for updates. Tiesa, ši naujovė kažkodėl paminėta kaip šio build’o pakeitimas, bet šį nustatymą turėjau jau su 17025. Naujas build’as turi šiek tiek daugiau naujovių nei paskutinis:

 • Pirmiausiai žinutė AMD procesorių naudotojams. Jie kol kas negaus naujų build’ų dėl kažkokios klaidos, dėl ko kompiuteriai persikrauna. MS dirba ties pataisymu.
 • Šis build’as prideda Edge naršyklėje “Mute-a-tab” funkciją, kurį Firefox naršyklėje atsirado gal prieš pusmetį. Tai leidžia išjungt garsą individualiam tab’ui. Tai padaroma paspaudus ant garso ikonėlės arba paspaudus dešiniu ant skirtuko ir išsirinkus “Mute tab” iš meniu.
 • Edge naršyklė nuo šiol leidžia išsaugoti nemokamas EPUB knygas (atsirado papildomas “Save” mygtukas);
 • Knygų lentyna Edge naršyklėje leidžia atidaryti knygą Microsoft Store lange, prikabint prie Start arba išmesti knygą iš esamo įrenginio;
 • Šiame build’e pristatomas Near Share (MS variantas Apple AirDrop ar Google Files Go). Kai abu kompiuteriai turi 17035 ar naujesni build’ą ir turi įjungta Bluetooth, bei įjungta Near Share Action centre, jie gali tiesiogiai dalintis failais. Paspaudus dalinimosi meniu kurioje nors programoje tarp kontaktų ir kitų programų rodomi šalia esantys kompiuteriai su įjungta Near Share funkcija. Dalinantis failu į tokį kompiuterį, jame iššoks Action Center pranešimas, kuriame paspaudus Accept bus gautas failas.
 • Dar daugiau nustatymų persikelia į Settings meniu. Šį kart į System > Sounds atkeliavo kai kurie garso nustatymai ir klaidų sprendimo vedliai.
 • Dar daugiau papildomų nustatymų Ease of Access meniu skiltyje;
 • Touch klaviatūra dabar naudoja akrilinį permatomumą;
 • Patobulinimai rašymo ranka panelėje ir ranka parašyto teksto atpažinime;
 • Rašant ranka tarp žodžių nupiešus vertikalią liniją bus pridėta tuščia vieta priklausomai nuo linijos ilgio ir tai leis įterpti naują žodį toje vietoje;
 • UWP aplikacijose gali rodyti žodžių siūlymus (suggestions) rašant ir su tikra klaviatūra. Tai kol kas veikia tik turint en-US kalbą ir įjungus tai Settings > Devices > Typing meniu (“Show text suggestions as I type on hardware keyboard”). Tiesa, man tai nesuveikė. Gal dėl to, kad naudojama virtuali mašina.
 • Cortana nuo šiol gali rodyti pranešimus susijusius su vietove, jei Maps aplikacijoje nurodėt savo darbo ir namų adresus;
 • Cortana Collections langas palaiko šviesią temą (buvo tik juoda);
 • Action Center dabar naudoja Fluent Design Reveal efektą, o Clear all pakeista į Clear all notifications;
 • Dabar turi būti įmanoma atmesti pranešimus Action Centre traukiant su pirštu į šoną;
 • Išinstaliuojant aplikaciją turi būti panaikinama jos prikabinta ikona Start meniu;
 • Pataisyta klaida, kuri neleido pervadint failų Explorer lange naudojant Small Icons rodinį;
 • “Occasionally show suggestions in Start” nustatymas neturi nusimest po naujo build’o įrašymo;

Read More

Office 365 – Skype for Business can’t work without Password sync [EN]

As Azure AD Connect version 1.1.647.0 has been released recently, it was mentioned in the release notes, that before that version it was erroneously leaving Password synchronization enabled in Configure synchronization options window, if admin had enabled Passthrough autenthication in Change user sign in window. PTA (Passthrough authentication) means, that instead of regularly syncing hashes of passwords hashes from your local AD to Azure AD for your users able to authenticate to Office 365 apps and services, upon a user trying to authenticate, it would instead send a request to AD Connect, which will query your local AD and compare the hashes. So, in that case no passwords (or hashes of hashes of passwords as MS advertises) are stored outside of your network in the cloud. This lets you avoid complex setup of ADFS and have same functionality with a simple AD Connect service. In theory..

Read More

WSUS – Windows 10 Fall Creators Update quirks [EN]

After posting about my experience updating Windows 10 to Creators Update via WSUS earlier this year i thought updating to Fall Creators Update should be a breeze. Well, not exactly. There are some issues and quirks i had to deal with.

First of all, our WSUS has successfully pulled Fall Creators Update (1709 version) from Microsoft servers sometime around October 17 and started reporting Needed status for Windows 10 PCs in our network. So i went and declined an upgrade for Windows 7 and 8.1 machines as we are not doing such upgrades. And then approved en_us and en_gb updates for a special group, which i will be putting PCs in to update. We have two versions as there are a few computers in the network using en_gb version (that was a mistake, but now we don’t really want to reinstall them; i wish there were only one EN version..). Then i have added a few testing PCs to that group. When doing Check for updates it pulled the update from WSUS and started preparing it for installation. While PC was showing “Preparing” status, WSUS was showing Failed status for this machine (quirk No.1, but very minor one). After the update installation it still shows Needed status for some time, until it gets new info from PCs. Once PC has prepared Fall Creators Update (FCU or 1709) it shows a popup as shown above. It is different from what was shown last time and this popup is the usual Action Center popup. Although i would like not to have human faces in there as i have to prepare instructions with screenshots and this looks weird. Quirks No.2 and 3 – pressing Restart Now in this popup did nothing on one of my testing machines. I have waited 5 minutes, tried pressing it again, restarting the machine and pressing again. Nothing. The second PC haven’t even showed it at all for some reason. One should hope MS will fix this for the next update (actually, it should be fixed in the FCU already for it to work for the next update). So, i had to use Start > Power button > Update and Restart. This worked fine and FCU install went smoothly on both machines. It took around 10-15 minutes until seeing your desktop (with multiple reboots and waiting for it to finish once you login). As MS is now doing updates with only differences, not overwriting the whole system, it takes almost 2 times less time. This is great.

Read More

Next game – Imhotep [EN]

Wanted to try this game since it was nominated for the Essen Spiel awards. I also like some of the other designer’s Phil Walker-Harding games (Sushi Go!, Cacao). First suspicion appeared after watching people playing it on video. Recently this game has been added to Yucata library, so i rushed to try it out. And, sadly, confirmed my doubts. Although the game has some interesting mechanisms, as when players in order put cubes on boats and then one of the players decide where to sail one boat. Although every points generating board has two sides and provides some replay value. And the game is oriented to families based on its weight. All in all it lacks long term strategy planning and even ability to have some short term tactic. Because there is very little control of what is happening every turn. It is hard to explain with words. This is better seen when playing it. Say you want to add a few cubes in a row to one scoring board. You put one cube on some boat, but on the other player’s turn anything can happen. He may add his cube right after yours or sail the boat or anything else. There are special cards that lets you play around this a bit, but to get them you have to spend cubes and sail a boat to the place with them and someone can beat you to that and sail the boat first to gain the right to pick cards first. Although many games doesn’t have an absolute control, this one has too little of it for my liking. I have only played it with two players, but i somehow feel it should be even more chaotic with more players. Maybe this game is better suited for family play evenings or playing during a party not paying attention to strategy or tactics. But this is not what i like in games usually. 6/10

Next game – Imhotep [LT]

Šį žaidimą norėjau išbandyt nuo to laiko, kai jis buvo paskelbtas vienu iš nominantų Essen Spiel metų žaidimo apdovanojimuose. Taipogi mėgstu kelis kitus dizainerio Phil Walking-Harding žaidimus (Sushi Go!, Cacao). Pirmas įtarimas dėl žaidimo atsirado dar žiūrint internete įrašą kelių žmonių žaidžiant jį. Neseniai jis atsirado Yucata sistemoje ir suskubėjau jį išbandyt. Abejonės deja pasitvirtino. Nors žaidimas turi įdomius mechanizmus, kai žaidėjai deda kubelius ant laivų, bet po to kuris nors žaidėjas gali pasirinkti, kur vieną ar kitą laivą nuplukdyt, bei taškų skaičiavimo variantus. Nors žaidimas yra orientuotas į šeimas pagal savo sunkumą ir dar turi daug įvairovės, nes visos taškų generavimo lentos turi dvi puses. Visgi šiame žaidime pasigendu strategijos ir netgi trumpalaikės taktikos galimybių. Viskas pernelyg chaotiška ir neaišku. Atrodytų, kad žaidėjai turi bandyt pergudraut vienas kitą, dėti kubelius į vieną laivą, bet po to nuplukdyt jį visai kitur, blokuot vienas kito ėjimus ir pan. Bet realybėje tai labai sunku padaryt ir kontroliuot padėtį. Tai sunku paaiškint žodžiais, geriausia tai pasijaučia pačiam žaidžiant. Tarkim tau reikia kurioje nors lentoje padėti kelis kubelius iš eilės. Gali bandyt padėti vieną kubelį į vieną laivą ir tikėtis, kad kitu ėjimu galėsi padėti dar vieną. Bet geras priešininkas tau to neleis padaryti ir beveik visada tenka tenkintis vienu kubeliu. Yra specialios kortos, kurios gali leisti padėti kubelį ir greičiau nuplukdyt laivą, bet joms paimti reikia paaukoti vieną laivą ir vieną ar kelis kubelius, o ir oponentas gali pirmas nuplukdyt laivą ir gauti teisę pirmas rinktis kortas. Žaidime man labai trūksta padėties kontrolės. Nors daugumoj žaidimų ji nėra absoliuti ir visada yra šiek tiek laimės, bet žaisdamas šį žaidimą visada jaučiuosi lyg suvaržytas. Dažniausiai tik reaguoju į kitų žaidėjų veiksmus. Žaisti bandžiau tik dviese. Bet įsivaizduoju, kad su daugiau žaidėjų jis turėtų būti dar chaotiškesnis ir nekontroliuojamas. Galbūt žaidimas labiau tinka šeimos ar draugų kompanijos vakarams, kai niekas nesigilina į strategijas ir tiesiog žaidžia laiko praleidimui. Bet mano skoniui šito yra šiek tiek per mažai. 6/10